Alior Bank Wyższa (kultura) bankowości czy wyższe opłaty?

AliorBank od niedawna zadebiutował na polskim rynku. Bank nie był zły dla potencjalnego klienta. Darmowe przelewy, wypłaty we wszystkich bankomatach za darmo. To kilka plusów Alior Banku.

Oczywiście lokata nocna z połowy środków itp. to nie jest jakaś wielka rewolucja. W przypadku korzystania z karty kredytowej (do wypłat gotówki z bankomatów) niezbędne jest płacenie za ubezpieczenie. Jest to obecnie 3 zł, ale w 2010 roku ma zwiększyć się do 5 zł. Czy jest możliwość niepłacenia tego?

lokata_nocna

Powyżej znajduje się tabela odsetkowa dla różnych kwot. Po prostym zarachowaniu wystarczy posiadać na koncie około 1700 zł co miesiąc żeby nie płacić za miesięczne utrzymanie karty. W momencie, gdy podwyżka dojdzie do skutku kwota ta będzie oscylować około 2,6 tys.

Jakiś miesiąc temu dzwonił do mnie człowiek z AliorBanku i chciał zaoferować mi kartę kredytową “za darmo”. Wciskał mi ją jak tylko mógł, ale ni wziąłem. Bo po co mi kolejny plastik? Teraz widzę, że Alior zaczyna sprytnie wprowadzać opłaty. Czyżby działa to w ten sposób, że znajdziemy klientów, wciśniemy im karty, a następnie wprowadzimy opłaty i trochę kasy wyciągniemy?

Jeżeli chodzi o Alior Bank to znalazłem dosyć ciekawe zapytanie w Google, co do do nazwy banku.

alior_bank_w_google

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.