Bulwar przy ul. Firlejowskiej (problemy)

Od pewnego czasu jestem w trakcie załatwiania placu zabaw na przyszłym bulwarze przy ul. Firlejowskiej. Chcemy zamontować tam kamerę, która będzie podłączona do miejskiego monitoringu. Miejsce montażu kamery to najprawdopodobniej słup energetyczny, gdzie firma PGE Dystrybucja udzieliła nam zgodę na to. Kolejną inwestycją ma być plac zabaw, którego domagają się dzieci z naszego osiedla. W dalszym ciągu powstawałby nowe obiekty na tym wielkim placu, które służyłyby mieszkańcom, kajakarzom, rowerzystom, turystom oraz innym osobom. Wystarczy przejść się w to miejsce i zobaczyć jak piękny jest widok na stare miasto.

Najbliższy sensowny plac zabaw jest na ul. Przyjaźni, gdzie już urządzenia się powoli psują, płot “zginął”… Właśnie przez to chcemy zamontować kamerę, która będzie pilnować przyszłej inwestycji. Na ten cel mamy przeznaczone 115 000 zł, które przekazała poprzednia Rada Dzielnicy Bronowice.

Problem z przekazanymi pieniędzmi pojawił się już na początku roku. Pan Andrzej Szyszko chce przeznaczyć ów gotówkę na chodniki koło jego bloku, ponieważ najprawdopodobniej nie może patrzeć na półcentymetrowe różnice między płytkami, gdzie na ul. Firlejowskiej są dziury takie, że można zawieszenie samochodu zostawić… Nasi mieszkańcy też chętnie zobaczyliby płyty chodnikowe na drodze lub kostkę brukową. Ciekawe zdanie jest we wniosku do Prezydenta Lublina:

Należy nadmienić, że realizacja przedstawionych zadań planowana jest już od 3 lat.

A rewitalizacja Starych Bronowic może krócej jest planowana? Ile jeszcze lat mamy mieszkać “na wsi” w centrum miasta?

Ciekawe jest również kolejne naciągnięte zdanie:

Informujemy, że są to jedyne ciągi piesze, którymi mieszkańcy naszej dzielnicy udają się w kierunku przystanków MPK przy Drodze Męczenników Majdanka i Krańcowej, przychodni zdrowia przy ul. Łabędziej, szkół przy ul. Pogodnej, słowiczej oraz targowiska, natomiast droga na ul. Sokolej nie była remontowana od powstania naszej dzielnicy od 48 lat, gdzie problem z dojazdem mają pogotowie ratunkowe, Straż Pożarna i inne służby komunalne.

Problem z dojazdem karetki – nie zauważyłem w tym miejscu problemów z dojazdem pogotowia, więc nie wiem skąd zostało to wymyślone.

Jednocześnie jesteśmy przeciwni, aby środki finansowe przeznaczone dla dzielnicy Bronowice w roku 2011 decyzją starego Zarządu Dzielnicy Bronowice były przeznaczone na wykonanie Ośrodka-Sportowo Wypoczynkowego na “bulwarze” lub placu zabaw przy ul. Firlejowskiej w Lublinie, gdyż ważniejsze jest zdrowie mieszkańców, którzy borykają się od kilku lat z bezpiecznym dojściem do swoich Wspólnot Mieszkaniowych i nie tylko.

Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób ludzie tracą zdrowie na Nowych Bronowicach? Może samo przebywanie wg Pana Andrzeja doprowadza do niebezpiecznych sytuacji dla zdrowia i życia mieszkańców? 🙂

Oczywiście nie każdy kogo dotyczy to pismo został poinformowany o całym zajściu. Pan Andrzej wybrał sobie kilka osób z Rady Dzielnicy, którym ową informację przekazał – jak myślicie co może być tego przyczyną?

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa – czy wszystkie z 242 osób wiedziało co podpisuje? Może sprawa została załatwiona “zbieramy podpisy na poprawienie chodników – proszę się wpisać”. I szybko zebrała się garstka osób. Ja osobiście Panu Andrzejowi mówiłem, że na każdy jego podpis zbiorę dwa podpisy, ale widocznie nie uwierzył w to.

Najśmieszniejsze w całej sytuacji jest brak dotrzymania słowa przez Pana Andrzeja. Obiecywał, że zostawi w spokoju bulwar/ plac zabaw na Bronowicach, a tu okazało się że pod pretekstem naprawy chodników chce nam zabrać pieniądze.

Poniżej zamieszczam petycję, która została przekazana Prezydentowi Lublina:

Petycja 1

Petycja 2

Więcej informacji na niniejszy temat można znaleźć w tygodniu Nowy Tydzień.

1 Comment

  1. Jaroslawski

    Na starych bronkach z chodnikami nie jest źle (zależy też gdzie), ale tam koło łęczyńskiej jest dużo gorzej. Paradoks, bo im bliżej centrum tym mniej widać cywilizacji (porównując stare a nowe bronowice). Trzeba zacząć to zmieniać bo ta dzielnica musi jakoś wyglądać będąc blisko centrum.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.