Festyn Szkolny i Otwarcie Ogrodu Benedyktyńskiego w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie

Pierwszego czerwca 2015 r. odbył się Festyn Szkolny i Otwarcie Ogrodu Benedyktyńskiego w VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Słowiczej 5 w Lublinie. Na otwarcie przybyło grono osób z Rady Dzielnicy Bronowice, Telewizja Lublin, dyrektorzy pobliskich szkół oraz osoby z wydziału oświaty.

Miałem zaszczyt uczestniczyć w tej imprezie i muszę przyznać, że była ona bardzo ciekawie zorganizowana. W szkole można zauważyć, że uczniowie są w pełni zaangażowani w życie szkoły. W jednej z klas można chodzić na zajęcia z samooborny i taki pokaz został zaprezentowany przez uczniów tej szkoły. Co ciekawe nawet kobiety potrafiły pokazać, że mają “jaja” 😉

Bardzo dobrze prezentował się pokaz Zumby jak i Samoobrony. Można było również sprawdzić czy szkoła podnosi ciśnienie uczniom. Wystarczyło podejść do miejsca, gdzie były wykonywane i było już wiadomo czy szkoła podnosi ciśnienie czy nie ;-)))

Na spotkaniu można było zauważyć i poznać potrzeby tej placówki, które oczywiście nie są małe. Są pewne obszary, w których jest możliwość pomocy, ale o tym w niedługim czasie napiszę. Wracając do wydarzenia z Dnia Dziecka na pochwałę zasługuje ekologiczny poczęstunek dla gości oraz loteria fantowa przygotowana przez uczniów szkoły.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z imprezy i zachęcam do obejrzenia 😉

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.