Google Chrome OS & wirusy

Ostatnimi czasy coraz więcej się mówi o systemie Google Chrome OS. Ma on być po części alternatywą dla netbooków oraz urządzeń przenośnych. Czy rzeczywiście tak się stanie to się okaże. W dzisiejszym artykule na www.wp.pl można przeczytać, że Linus Upson ze swoją ekipą zamierzają zmienić podejście do systemu operacyjnego i odziwo ochronić go przed potencjalnymi wirusami.

Google Chrome

Czy faktycznie takie coś można zrobić? Zapewne twórcy oprogramowania będą stosować aktualizacje/nakładki na system, które będą jednoczęsnie blokowaniem konkretnych kodów/wirusów/skryptów zagrażających systemu operacyjnemu.

Bardzo wątpię, żeby Google wypuściło system bez dziur. Fakt faktem, że zatrudnia on sztaby programistów do pisania aplikacji, ale sam znalazłem wiele błędów w nich, więc dlaczego system operacyjny ich miałby być lepszy?

Dobrym rozwiązaniem dla systemu typowo sieciowego/webowego są częste aktualizacje luk w bezpieczeństwie i zapewne do tego Google będzie dążyć, żeby nie używać popularnych antyvirusów.

Oczywiście jak to wszystko będzie wyglądać w praktyce to się jeszcze okaże. Albo będzie to dobry system albo kompletny niewypał tak jak Vista Microsoftu, która okazała się dla większości użytkowników zagmatwanym systemem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.