Google rozdaje za darmo strony firmowe?

Google postanowiło zasiać ziarno na polskim rynku. Około 53% polskich firm nie posiada własnej wizytówki w sieci.

Usługa Google ma polegać na przeprowadzeniu szkoleń z projektowania stron internetowych. Razem z Waldemarem Pawlakiem Google chce zmonopolizować rynek stron internetowych.

Oczywiście do szkolenia z projektowania stron www  dochodzi reklama w Google AdWords – czyli główne źródło przychodów giganta.

Badania odnośnie odsetka firm bez stron internetowych przeprowadzono na kilkuset firmach zatrudniających do 250 pracowników.

Nasuwa się pytanie co zrobią wszystkie firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych? W końcu teoretycznie Google może im odebrać chleb. Jednak po przemyśleniu tego wszystkie dochodzę do wniosku, że może nie będzie tak źle. W końcu nie każdy ma czas na naukę kilku / kilkunastu technologii, żeby zrobić coś w miarę porządnego…

Dochodzi do tego projektowanie grafiki, która wymaga jednak jakiegoś pojęcia. Większe serwisy i tak muszą być tworzone przez profesjonalne serwisy, bo jedna osoba sobie raczej z tym nie poradzi.

Obstawiam, że hostingiem i domenami będzie zajmować się home.pl 🙂 Do tego każdy dostanie kuponik na Google AdWords, żeby przyzwyczaił się do reklamy 😉

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.