Jak ominąć kolejki do badań lekarskich?

Jak pisze Gazeta Wyborcza Polacy nauczyli się unikać kolejek do badań, na które normalnie trzeba czekać kilka miesięcy. Sposób polega na zapisaniu się na ów zabieg prywatnie, zapłacenie za badanie i domaganie się od Narodowego Funduszu Zdrowia zwrotu poniesionych kosztów.

Trzeba przyznać, że bardzo sprytne poczynania 🙂 Jednak według mnie NFZ powinien od razu odrzucać takie prośby o zwrot za badania. Przyczyna jest bardzo prosta – skoro wybieram prywatny zabieg to płacę za to, a nie NFZ.

Oczywiście inna kwestia to, że nienormalne jest czekanie na badania kilka miesięcy, które są potrzebne natychmiast. Wychodzi na to, że służba zdrowia zmienia się w służbę pogrzebową. Im mniej zrobią badań na czas tym większe prawdopodobieństwo śmierci kolejnych osób. Odpadają kolejne emerytury i koszty leczenia. Czyżby na tym ma polegać polityka taniego państwa?

NFZ

Z podobnymi sprawami związanymi ze służbą zdrowia, a raczej “życia” można spotkać się dosyć często. Wystarczy przejść się do najbliżej przychodni…

3 Comments

  1. Jaroslawski

    Na to wygląda, choć moim zdaniem problem powinno się rozwiązać priorytetowo w zakresie ograniczenia lekarzom możliwości pracy na kilku etatach (rekordzista podobno pracuje na 25 etatów). Nie dziwne jest wtedy, że lekarz się błąka po prywatnych przychodniach, a tam gdzie powinien być najdłużej (w państwowej przychodni) przyjdzie na godzinkę, góra dwie i przyjmie może dwóch czy czterech pacjentów i leci dalej podczas gdy kolejka osiąga nawet do kilkuset osób, paranoja:-)

  2. Ireneusz Połeć (Post author)

    Paranoja to cała służba zdrowia, sposób jej finansowania, składki na ubezpieczenie zdrowotne i wiele innych rzeczy z tym związanych, włącznie z tym co piszesz…

  3. Diety

    Bardzo Interesujacy Blog! Dzieki za informacje!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.