Jak zobaczyć nick osoby kupującej na Allegro?

Niedawno pisałem, że Allegro zablokowało dostęp do informacji o wygranych osobach w aukcji (brak podejrzenia nick’u). Czy faktycznie nie ma możliwości podejrzenia go?

Jest na to pewien prosty sposób. Bazuje on na komentarzach wystawianych przez użytkowników przy każdej aukcji. Lista ofert kupna wygląda następująco:

Allegro

Oczywiście nicki są niewidoczne. W prosty sposób można sprawdzić kto wygrał aukcje (zazwyczaj dopiero po kilku dniach). Kopiujemy sobie do schowka nr aukcji i klikamy na nick sprzedającego.

Allegro2

Pojawi się nam lista komentarzy. Kombinacja klawiszy CTRL+F i CTRL+V i Enter i pokaże się nam komentarz do powyższego nr aukcji. Jeżeli nie ma tego na 1 stronie to trzeba szukać dalej lub poczekać, bo widocznie jeszcze nikt nie dodał komentarza do aukcji.

Allegro3

W naszym przypadku dowiedzieliśmy się, że ów aukcję m.in. wygrał użytkownik o nicku kasia1003. Na 1 screenie można zauważyć, że jest to 3 użytkownik od góry.

4 Comments

 1. todi

  taka metoda to jak dla debila… kazdy cep cos takiego wymysli, lepiej napisz metode z java upppem ktora pozwala sprawdzic nicki osob licytujacych na zywo!

 2. Ireneusz Połeć (Post author)

  Teoretycznie jest możliwe napisanie skryptu, który pobierałby nicki użytkowników Allegro na podstawie pierwszej, ostatniej litery + liczba punktów za komentarze, tylko że czasochłonne byłoby przepytywanie metodą brute force kombinacji możliwych nicków. Problem jeszcze polega na tym, że trzeba by ustawić jakąś tolerancję dla ilości punktów komentarzy, bo wiadomo, że one się często zmieniają lub nie odświeżają się wszędzie prawidłowo. Niestety ten sposób jest za bardzo czasochłonny i niepraktyczny. Innej metody jak napisanie skryptu w Javie “nie widzę” w praktyce.

 3. kuba

  Wydaje mi sie, ze idea ukrywania komentarzy nie dotyczy ukrywania informacji kto od kogo kupil dany przedmiot, lecz ma na celu zapobiegniecie ew matactwom ze strony innych licytujacych w trakcie trwania aukcji.

 4. Ireneusz Połeć (Post author)

  Kuba – rozwiązanie to jest ściągnięte z Ebay’a. Faktycznie pewne problemy rozwiązuje, ale tworzy też nowe…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.