Konta Junior na Allegro

Allegro wprowadziło już konta Junior. Poniższy e-mail otrzymany od nich rozwiał moje wątpliwości co do samej obsługi takiego konta. Z ciekawości wszedłem na stronę rejestracji. Co się okazało nie ma żadnego sposobu na sprawdzenie czy ktoś jest pełnoletni. Dopiero po wpisaniu daty urodzenia <18 lat od dnia rejestracji tworzy automatycznie konto junior, które po ukończeniu 18-tki ma zostać automatycznie przekształcone na normalne konto.

Od 16 lipca osoby między 13. a 18. rokiem życia mogą legalnie korzystać z Allegro. Konto takiego Użytkownika jest specjalnie oznakowane, żebyś od razu wiedział, z kim zawierasz transakcje.

Do tej pory konta nastolatków były w Allegro blokowane. Jednak mimo młodego wieku są to przeważnieodpowiedzialni kontrahenci i postanowiliśmy umożliwić im korzystanie z serwisu. Konta juniorów dostały specjalne oznakowanie, wprowadziliśmy też dla nich pewne ograniczenia. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie Nowości i komunikaty.

Podczas rejestracji Użytkownik podaje datę urodzenia. Jeśli ma mniej niż 18 lat, konto automatycznie otrzymuje znaczek Junior, a zakres jego uprawnień zostaje ograniczony. Po skończeniu przez właściciela 18 lat oznakowanie konta i ograniczenia znikną. Niepełnoletni właściciele kont już działających w serwisie także powinni uzupełnić datę urodzenia w ustawieniach i przejść na konto Junior. W przeciwnym razie ich konta będą blokowane.

Z badań UOKiK wynika, że polskie dzieci i młodzież wydają na zakupy 300 milionów złotych miesięcznie. Ta poważna, choć młoda, grupa nabywców już może kupować na Allegro.

ikona konta Junior
Przydatne informacje
Pozdrawiamy,
Zespół Allegro
Junior

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.