Lokalny podatek za energię elektryczną

Platforma Obywatelska po propozycji wprowadzeniu większych stawek VAT chce teraz wprowadzić podatek od energii elektrycznej, w celu “pomocy” utrzymania linii energetycznych. Bardzo zszokował mnie ten idiotyczny pomysł, bo inaczej tego nie można nazwać… Pomysł wywodzony jest chyba z komunizmu, gdzie Państwo dotowało firmy państwowe. Tutaj sytuacja jest nieco inna – Polacy mają dofinansowywać firmy prywatne…

Lokalny podatek za energię elektryczną

Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że firmy energetyczne nie są w ciężkiej sytuacji. Budują sobie eleganckie i drogie siedziby na biurowce, więc powinno ich być stać na utrzymanie własnej infrastruktury. Może PO jak jest takie dobre niech firmy dofinansowuje podatkiem za “utrzymanie linii”? Naprawdę brak słów… Inny problem w energetyce to jest brak konkurencji. Zakładom energetycznym nie zależy na poszukiwaniu nowych klientów, bo są monopolistami na swoim rynku. One nie liczą się z portfelami swoich klientów, tylko chcą corocznych podwyżek.

Na fakturze od zakładu energetycznego mamy przecież pozycję za “przesył prądu”. Przecież ta pozycja to jest nic innego jak utrzymanie i konserwacja linii. Ta opłata jest większa niż sam prąd… Polecam sprawdzić na własnych fakturach.

1 Comment

  1. Player

    nas nie stać na dodatkowe podatki

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.