Myśleć Jak Milionerzy 2015 w Lublinie

19 i 20 września 2015 odbyła się w Lublinie konferencja Myśleć Jak Milionerzy organizowana przez Asbiro.pl. Pośród wykładowców na tym wydarzeniu było wiele ciekawych osób, które podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat prowadzenia biznesu w Polsce i za granicą. Trzeba przyznać, że rozwiązania zaproponowane przez nich dają wiele do myślenia. Bardzo spodobał mi się wykład Pawła Czerwińskiego na temat inwestowania w nieruchomości oraz wychodzenie z tzw. “strefy komfortu”. Jest to bardzo ciekawe określenie “miejsca”, w którym większość osób codziennie znajduje się. Strefa komfortu to miejsce, w którym człowiek czuje się dobrze, nie ma tam stresu, zmian, ryzyka. Tkwiąc w tym miejscu cały czas doprowadzamy do tego, że nasze życie stoi w miejscu (a co za tym idzie cofamy się, bo świat idzie na przód). Nie pozwala to nam na dalszy rozwój.

mjm-logo

mjm-logo
Picture 1 of 1

Ciekawym tematem jest – dlaczego większość ludzi nie chce opuścić strefy komfortu? Odpowiedź jest bardzo prosta – boi się zmian i nieznanego, ludziom takim brakuje odwagi do podejmowania samodzielnych decyzji oraz wiary w siebie. Jednocześnie warto zauważyć, że takie osoby czują ogromny strach przed odrzuceniem (“co ludzie powiedzą”).

tu_dzieje_się_magia_twoja_strefa_komfortu

tu_dzieje_się_magia_twoja_strefa_komfortu
Picture 1 of 1

Źródło: http://psycholog-pisze.pl/wp-content/uploads/2013/11/tu_dzieje_si%C4%99_magia_twoja_strefa_komfortu.jpg

Czy wyjście ze strefy komfortu daje coś człowiekowi? Oczywiście! Uczy się on zmagać z przeciwnościami, które napotka w swoim życiu, zdobywa nowe doświadczenia i po pewnym czasie jakiekolwiek zmiany w jego życiu nie wpływają paraliżująco na jego działania.

strefa_komfortu

strefa_komfortu
Picture 1 of 1

Wykład Pawła Lenara był moim zdaniem jednym z najlepszych. Widać, że jest on dobrym mówcą. Jednocześnie z każdego wykładu można było wyciągnąć kilka informacji, które przydadzą się w prowadzeniu biznesu w przyszłości. Paweł powiedział, że najważniejsza w życiu jest odwaga w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

myslec_jak_milionerzy_2015_ireneusz_polec_pawel_lenar

myslec_jak_milionerzy_2015_ireneusz_polec_pawel_lenar
Picture 1 of 1

Jednocześnie zauważył, że przedsiębiorca powinien posiadać następujące cechy:

  1. Pragnienie zmian i ambicji
  2. Otwartość na wskazówki (uwagi klientów, znajomych oraz innych osób)
  3. Gotowość do pracy (gotowość do ciężkiej pracy)

Muszę przyznać, że konferencja bardzo ciekawie zorganizowana i warto wybierać się na takie spotkania z biznesem. Pozwala to na zwiększenie swojej wiedzy i poznanie wielu ciekawych osób.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.