Nazwa ulicy Firlejowskiej zostaje!

Rada Dzielnicy Bronowice otrzymała pismo dotyczące protestu składanego w imieniu mieszkańców. Zostało zebranych 156 podpisów osób fizycznych oraz kilkunastu firm, które sprzeciwiają się proponowanym zmianom. Wynika z tego, że zmiany zostaną wstrzymane na dzień dzisiejszy i pozostanie wszystko “po staremu”.

zmiana_nazwy_ul_firlejowskiej_pismo_do_urzedu

zmiana_nazwy_ul_firlejowskiej_pismo_do_urzedu
Picture 1 of 1

Osobiście uważam, że jest to dobre podejście Prezydenta Miasta Lublin dr. Krzysztofa Żuka, który pokazuje, w tym miejscu że liczy się ze zdaniem mieszkańców oraz bierze je pod uwagę przy swoich decyzjach. Powiem szczerze, że dla mieszkańców tych ulic ważniejsze jest polepszenie nawierzchni (likwidacja kurzu i dziur) niż skupienianie się na zmianie nazw, która w żaden sposób nie polepszy komfortu ich życia. Zmiana nazw doprowadzi jedynie do chaosu, który zacząłby wtedy panować.

odpowiedz_w_sprawie_zmiany_nazwy_ul_firlejowskiej

odpowiedz_w_sprawie_zmiany_nazwy_ul_firlejowskiej
Picture 1 of 1

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że 2-3 lata temu zostały wydane pieniądze na powieszenie tablic z numeracją ulic, o które osobiście zabiegałem i doprowadziły one do polepszenia komunikacji w tej okolicy. Przy wjeździe na każdą ulicę mamy oznakowanie jakie numery zawiera dana ulica, co pozwala na łatwe zidentyfikowanie poszukiwanego numeru.

Pojawiały się również głosy niektórych osób, które twierdziły, że brak zmian nazw ulic doprowadzi do braku inwestycji w tym miejscu. Pragnę to zdementować. To są rzeczy wyssane z palca i nie mające z rzeczywistością nic wspólnego.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.