Nowa strona prezydenta L. Kaczyńskiego

Ostatnimi czasy wiele kontrowersji wzbudza nowa witryna (jeszcze w wersji beta) prezydenta RP. Podobno wydano na nią ponad 350 tys. zł. Faktycznie to dosyć spora kwota.

DLa mnie witryna przypomina darmowy szablon ‘ala WordPress. Tak właśnie to 🙂 Myślę, że do zrobienia takiej strony wystarczy ze 3 osoby. Grafik, programista i osoba od treści merytorycznej. Grafik niech weźmie 5 tys. zł, programista jakieś 20 tys. zł, a osoba od treści najwięcej, bo strona ma być aktualizowana przez tę osobę do 2010 roku. Zakładając, że do końca roku, czyli 18 miesięcy (zaokrągliłem) – 4000 zł * 18 = 72000 zł. Ujmując razem 72 000 + 5 000 zł + 20 000 zł = 97 000 zł. A gdzie reszta? 😉 Czyżby firma, która wygrała przetarg, aż 250 tys. zł zarobiła z naszych podatków? W/w kwoty są naprawdę spore jak dla osób, które miałyby zajmować się stroną. Normalnie graficy biorą od 100 zł w górę za zaprojektowanie layout’u, więc 5 tys. to naprawdę nie jest dużo za szatę graficzną z WordPress’a 😉

Fakt faktem, że strona musi być zabezpieczona przed “ChaKeramI”, bo nie byłoby miło jakby jakiś małolat narobił na niej lekkiego spustoszenia. Wstyd na Polskę i świat…

Prezydent

Zastanawiam się w jakim celu została zmieniona strona prezydenta? Jeszcze z naszych narodowych kolorów (czerwony i biały) na jakieś szare, granatowe i białe. Przecież to bezsens. Rozumiem, że teraz jest moda na takie kolory, ale chyba urząd prezydenta zobowiązuje do wykorzystywania barw narodowych? Chyba nie wstydzi się ich?

Opinie na temat kwoty jednak zostawiam każdemu do przemyślenia, bo różnie można na to spojrzeć, tylko czy w czasach kryzysu trzeba pozwalać sobie na tak drogie inwestycje?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.