Nowe płatności Allegro

Od kilku tygodniu Allegro wprowadziło nowy system płatności. Ma on na celu wg serwisu przyspieszenie transakcji. Czy faktycznie o to chodziło to ja bym polemizował.

Ogólnie działa to w bardzo prosty sposób – kupujemy przedmiot, płacimy przy pomocy “Płacę z Allegro”, kasa jest wpłacana do Allegro, sprzedający dostaje informacje, że płatność doszła, na jaką kwotę i od kogo. Faktycznie odbywa się to szybko, ale równie szybko jak wcześniejszy system płatności.

Haczyk polega na tym, że kasa jest wpłacana na wirtualne konto w Allegro, gdzie sobie kasa leży i zarabia dla serwisu. Bardzo łatwo policzyć jaką kasę serwis może pobierać z oprocentowania konta kilku tysięcy transakcji dziennie. Powiedzmy, że 10 000 transakcji dziennie, które obsługuje Płatności Allegro. Każda transakcja średnio po 100 zł, to mamy sumkę 1 000 000 zł. Przy odpowiednich kombinacjach, lokatach typu overnight można nieźle zarobić w skali roku nie robiąc faktycznie nic.

Nowe Płacę z Allegro

Reklama jak wyżej umieszczona jest na 1 stronie serwisu. Dopisałbym do niej jeszcze “Liczy się wygoda i darmowa kasa dla nas”…

1 Comment

  1. Sebek

    no tak, sprytnie to wykombinowali.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.