Oznakowanie ul. Firlejowskiej C.D.

W tamtym roku (2011) interweniowałem w Wydziale Dróg i Mostów (obecnie Zarząd Dróg i Mostów) w sprawie oznakowania ulicy Firlejowskiej (a raczej uliczek). Jak wcześniej opisywałem problem polega na tym, że jest 5 ulic, które tak samo się nazywają i znalezienie odpowiedniego numeru czasami graniczyło z cudem.

Kilkanaście dni temu została ustawiona pierwsza z trzech tabliczek, które mają przejezdnym podpowiadać jak dotrzeć do danej posesji. Początkowo problem był z numerami posesji (miasto robi tabliczki, które zawierają samą nazwę ulicy – bez numerów posesji), ale po wizji lokalnej przez urzędników i paru prośbach zostały naniesione poprawki.

Pierwsza z tabliczek została zamontowana na płocie firmy Master Mięs. Pan Leszek Puchacz (właściciel) wyraził zgodę na jej bezpłatne umieszczenie, za co bardzo dziękuję.

Firlejowska tabliczka

Kolejne dwie mają być zamontowane w przeciągu dwóch tygodni. Jedna ma być na dwóch słupkach, natomiast druga na kolejnym płocie. Początkowo miało być przyznane 2 tabliczki dla Firlejowskiej na ten rok. Dogadałem się jednak w Zarządzie Dróg i Mostów, aby wykonać 2 tabliczki na płot i jedną ze słupkami (słupki to dwa razy taki koszt jak jedna tabliczka). Pozwoliło to na oszczędności na słupkach, a zarazem wykonanie trzeciej tabliczki.

Pozostało czekać na wykonanie następnych oznakowań. Gdy się pojawią poinformuję o tym na blogu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.