Przeniesienie poczty Thunderbird

Po awarii systemu Windows warto wiedzieć jak przenieść pliki z pocztą Thunderbird. Najpierw musimy zorientować się w jakim katalogu znajdują się pliki z naszą pocztą. Wybieramy logo Windows + R (otwiera nam się okno do wpisania polecenia). Wpisujemy:

%appdata%

Naciskamy Enter i eksplorator Windows otwiera nam lokalizację konfiguracji programów dla danego profilu systemowego. Zazwyczaj jest to ścieżka C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming, ale w zależności od systemu informacje te mogą znajdować się w innych katalogach. Następnie w w/w katalogu poszukujemy nazwy naszego programu Thunderbird. Wchodzimy do niego, następnie do katalogu Profiles. Tam znajdziemy nazwę profilu. Może to być coś w stylu 2v0b4hng.default. Kopiujemy cały ten katalog w miejsce bezpieczne dla naszych plików.

Na nowym systemie instalujemy Thunderbirda. Uruchamiamy go, aby nowy, pusty profil został założony. Następnie Windows+R i:

%appdata%

Wchodzimy do katalogu Thunderbird\Profiles\ i tam znajdziemy nazwę profilu *.default. Wchodzimy do tego katalogu i zastępujemy wszystkie tamtejsze pliki tymi co sobie skopiowaliśmy z poprzedniej instalacji. (Warto pamiętać: zastępujemy pliki). Uruchamiamy Thunderbirda i wszystkie ustawienia powinny zostać skopiowane włącznie z naszą pocztą.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.