Przewodniczący wybrani!

09 maja 2011 w ratuszu odbyła się kontynuacja spotkania z kwietnia, kiedy to Pani Krystyna Futa została przez Komisję Rewizyjną uznana za niewybraną. Wczoraj bez sprzeciwu została przewodniczącą Rady Dzielnicy Bronowice. Chciałbym z tego miejsca pogratulować, a zarazem zwrócić uwagę, że bardzo trudne zadania stoi teraz przed Przewodniczącą.

Moim zdaniem wybór kobiety na to stanowisko jest bardzo trafiony, co zapewne okaże się już po kilku spotkaniach radnych. Muszę jednocześnie przyznać, że pierwsze obrady, które zostały przeprowadzone przez nową Przewodniczącą okazały się bardzo profesjonalne, choć występowały pewne obawy nad opanowaniem funkcji 🙂

normal_lublin_stare_miasto_noc_33

Chciałbym z tego miejsca również podziękować Panu Piotrowi Kowalczykowi (przewodniczący Rady Miasta Lublin) za bardzo profesjonalne i konstruktywne poprowadzenie całego spotkania oraz Panu Radnemu Marcinowi Pogorzałkowi za pomoc w przeprowadzaniu obrad.

Radni wybrali mnie 12 głosami wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy Bronowice za co bardzo dziękuję i postaram się nie zawieść ich zaufania. Drugim wiceprzewodniczącym został Zbyszek Wyrzykowski, co daje Radzie “świeżą krew” do pomocy 😉

Przewodniczącym Zarządu Dzielnicy Bronowice został Pan Marian Ignaciuk. Aż 9 radnych zagłosowało na niego (minimum 8 głosów trzeba było zdobyć). Wiceprzewodniczących zarządu i innych będziemy wybierać zapewne na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w czwartek.

Mam nadzieję, że cała Rada będzie dobrze się dogadywać oraz wspierać nawzajem w celu osiągnięcia sukcesu naszej dzielnicy. Jeszcze raz chciałem pogratulować wszystkim osobom wybranym i życzyć “odnalezienia się” na w/w stanowiskach.

KOMENTOWANIE

Doszły mnie słuchy, że niby “nie daje możliwości skomentować opisanych przeze mnie notek”. Możliwość taka jest – wystarczy wejść w daną notkę i na dole jest formularz, który wystarczy wypełnić. Po moderacji (dużo SPAM’u napływa) w ciągu kilku dni komentarz pojawi się na blogu. Nie boje się konstruktywnej krytyki, więc zapraszam do polemiki wszystkich zainteresowanych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.