Reklama internetowa & płatności

W Internecie jest bardzo dużo form reklamy. Wyróżniamy banery, buttony, reklamę tekstową, filmy na youtube, animacje w postaci gifów czy plików swf. , znaki wodne oraz wiele innych. W tym wpisie chciałem skupić się na reklamie pływającej, która ostatnimi czasy jest bardzo popularna na wielu serwisach internetowych. Czy rzeczywiście latająca reklama po całej stronie może przynieść korzyści?

Wchodząc na stronę dosyć często jest tak, że nagle wyskakuje nam pływająca reklama, która chcemy jak najszybciej usunąć, żeby móc dostać się do poszukiwanych treści. Czasami jest to zjawisko dosyć utrudnione – uciekający znak “X”, powodujący zamknięcie flasha czy jego totalny brak. Czasami jest również tak, że ów znaczek pojawia się dopiero po kilku sekundach. Czy rzeczywiście ta reklama jest skuteczna? Wg mojej praktyki jest to jedna z najgorszych, a zarazem jedna z lepszych form reklamy w Internecie.

W/w reklama jest idealna dla serwisów, bo przynosi duże zyski. Wchodzący na stronę próbuje jak najszybciej pozbyć się reklamy, a co za tym idzie naciska jak najszybciej znak X, dosyć często pudłuje i klika na reklamę. Serwis dostaje prowizję za kliknięcie, a reklamodawca płaci za bezużyteczną reklamę.

Najlepszą reklamą jest ta skierowana do konkretnego odbiorcy i jego zainteresowań. Nie ma sensu reklamować nowoczesnego komputera dla osoby, która szuka przepisów na zupę. Reklama wtedy jest bardzo mało skuteczna, bo jest mało prawdopodobne, że osoba szukająca przepisu będzie chciała wymienić komputer na inny. Najlepiej jest reklamować się w serwisach tematycznych. Skoro osoba weszła do takiego portalu, to zarazem jest zainteresowana daną dziedziną i istnieje większe prawdopodobieństwo, że zakupi coś przy pomocy reklamy umieszczonej na stronie.

W/w krótkie uwagi warto przemyśleć przy byciu reklamodawcą, bo w końcu po co płacić za coś co nie przynosi zysku?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.