Remont ul. Łęczyńskiej – pytania do Prezydenta

Pismo wysłane do Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka dotyczące remontu ul. Łęczyńskiej. Czekamy na odpowiedź.

Radny Dzielnicy Bronowice Lublin

mgr Ireneusz Połeć

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk

INFORMACJE DOTYCZĄCE REMONTU UL. ŁĘCZYŃSKIEJ

PROŚBA DO PREZYDENTA OD MIESZKAŃCÓW i PRZEDSIĘBIORCÓW

W imieniu swoim i mieszkańców poinformować Pana Prezydenta o rzeczach, które dzieją się na ul. Łęczyńskiej podczas „remontu”. Termin robót przez miasto został ustalony na 30 listopada. Do tej pory zostało do wykonania większość chodników, położenie ponad połowy nawierzchni i położenie nawierzchni ścieralnej.

Zdajemy sobie sprawę, że podczas remontu my jako mieszkańcy nie będziemy mieć warunków idealnych, ale panująca ignorancja ludźmi, którzy tam mieszkają i pracują jest tak wielka, że nie można przy tym przejść obojętnie.

W dni bezdeszczowe na ulicy Łęczyńskiej i pobocznych panuje totalny kurz. Czasami można poczuć się jak na Saharze. Na początku remontu przejeżdżała czasami beczka z wodą, ale w przeciągu ostatniego miesiąca wykonawcy jakby zapomnieli o niej. Zapraszamy w słoneczny dzień w to miejsce, aby poczuć z jakim problemem muszą zderzać się mieszkający tam ludzie. Warto również zauważyć, że za chwilę zaczną się opady deszczu i śniegu. W miejscach wykopów zaczną robić się wielkie bajora. Będą problemy z normalnym poruszaniem się, a miejscami tymi poruszają się dzieci do szkoły i przedszkoli.

Kolejną sprawą, która nasuwa się podczas tego remontu jest jedna zmiana pracy pracowników. Pracują oni jedynie 8 godzin, gdzie to nie powinno mieć miejsca z uwagi na to, jak ważna ulica jest Łęczyńska. Za chwilę zacznie się próba przedłużania terminu zakończenia robót z uwagi na złe warunki atmosferyczne, gdzie praktycznie do końca października one sprzyjały do zakończenia robót. Mieszkańcy chcieliby, aby remont zakończył się jak najszybciej. Dla głównego wykonawcy nie powinno robić różnicy czy będzie jedna czy dwie zmiany. Przy wprowadzeniu 2 zmian pracy 6-14 i 14-22 nie trzeba ponosić kosztów godzin nocnych.

Osoby starsze w wyniku remontu mają problemy z przemieszczaniem z uwagi na dalekie odległości do autobusów. Na Starych Bronowicach mieszkają osoby w podeszłym wieku, dla których remont jest naprawdę sporym utrudnieniem.

Jednocześnie z przerażeniem patrzymy na informacje z których wynika, że w następnym roku ulica zostanie znowu rozkopana w celu wymiany rur do kanalizacji sanitarnej.

Chcielibyśmy również uzyskać rzetelną informację – czy autobusy zostaną uruchomione od 1 grudnia z powrotem czy będziemy musieli poczekać na nie do wiosny? Czy remont zakończy się 30 listopada? Czy chodniki zostaną wykonane w tym roku, co pozwoli na normalne przemieszczanie się?

W imieniu swoim, mieszkańców i przedsiębiorców proszę o pochylenie się nad tematem remontu ul. Łęczyńskiej. Nam nie chodzi o to, żeby narzekać nad istniejącą sytuacją tylko o poprawienie warunków życia podczas remontu, bo w tym momencie osoby mieszkające tutaj są traktowani jak ludzie ze slumsów, którym jest wszystko jedno co się dzieje. Można wręcz tez odczuć, że firma która jest głównym wykonawcą nie panuje nad tym co się dzieje podczas tego remontu i robi wszystko jak im pasuje bez zwrócenia uwagi na to, że ludzie tam mieszkają (było tak od samego początku jak została zamknięta cała ulica i przez całe 2 tygodnie praktycznie nic nie zostało zrobione). Na podstawie tego można będzie na przyszłość wysunąć wnioski jakich błędów nie popełniać w przyszłości podczas remontów ulic.

Jednocześnie zostawiam kontakt do siebie w razie pytań lub przekazania większej ilości informacji: 000-000-000. W imieniu mieszkańców liczymy na przychylne podejście do tematu.

Z poważaniem

Radny dzielnicy Bronowice

mgr Ireneusz Połeć

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.