Wyniki wyborów do Rady Dzielnicy Bronowice

Dzisiaj zostały w mediach ogłoszone oficjalne wyniki wyborów do Rady Dzielnicy “Bronowice”. W 1 okręgu dostały się osoby (licząc po ilości oddanych głosów): Podkościelny Marek Józef, Skubis Janusz, Futa Krystyna, ja i Rożek Stanisław.

Herb Lublina

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które zechciały odwiedzić lokale wyborcze w celu oddania głosu, a w szczególności osoby oddające głos na mnie. Frekwencja była tragicznie mała. W skali całego Lublina było to ponad 6%. Myślę, że przyczyn tego faktu jest kilka. Brak zainteresowania ze strony mieszkańców (tzw. apatia – “po co mam iść na wybory, jak mój głos i tak nic nie zmieni” albo “po co mam wybierać kolejnych, którzy mają dostać się do żłoba”) dał się niewątpliwie odczuć.

Czas przedwyborczy przebiegał inaczej niż miało to miejsce przy wyborach do Rady Miasta. Nie było plakatów ani wielkiego rozgłosu w prasie. Ma to swoje uzasadnienie – “nie ma władzy – nie ma kasy na reklamę”. W związku z tym wiele mieszkańców nawet nie wiedziało, że wybory są, a co za tym idzie nie poszli oni na głosowanie.

Chciałbym jednocześnie tutaj zaznaczyć, że wszystkie osoby z mojego okręgu wyborczego serdecznie zachęcam do kontaktu ze mną w sprawach związanych z dzielnicą. Można się kontaktować osobiście lub przy pomocy adresu e-mail: ireneusz.polec[at]gmail.com. Mile widziane pomysły na inwestycje oraz udogodnienia na naszej dzielnicy.

Listę wszystkich radnych można znaleźć na stronie urzędu miasta: http://bip.lublin.eu/um/index.php?t=200&id=144925.

Warto zapoznać się ze statutem Rady dzielnicy “Bronowice”. Zamieszczam go tutaj:  Statut Rady Dzielnicy Bronowice.

Na pierwszym spotkaniu Rady Dzielnicy będę wnioskować o utworzenie strony internetowej Rady, aby mieszkańcy wiedzieli nie bieżąco, co się dzieje w radzie dzielnicy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.