109 tys. zł na rok 2012 do dyspozycji Rady Dzielnicy Bronowice

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Rady Dzielnicy Bronowice, na którym omawiane były sprawy dotyczące rozdysponowania pieniędzy na inwestycje na Bronowicach. Zrobiła się dosyć spora awantura. Wszystko poszło o chodniki i ulice, które wielu z radnych chciało sobie wyremontować.

Podczas tej dyskusji powiedziałem, że nie poprę żadnej tego typu inwestycji, ponieważ uważam, że te pieniądze powinny zostać przeznaczone na młodzież, co potwierdził również Radny Zbigniew Wyrzykowski. Mamy wspólne zdanie, że nie ma sensu inwestować w kostkę brukową po 150 zł za m2! Przecież te pieniądze są wzięte z kosmosu. Nikt normalny tyle nie zapłaci za położenie kostki brukowej, ale miasto widocznie tak… Właśnie w taki sposób marnotrawione są nasze wspólne pieniądze.

Moją propozycją było wkomponowanie w bulwar na ul. Bronowickiej kilku urządzeń do “siłowni na świeżym powietrzu”. Moim zdaniem młodzież z tej dzielnicy oraz dzielnic pobocznych mogłaby z tego skorzystać. Moją propozycją jest ustawienie tam maksymalni9e 4-5 urządzeń. Nie chce więcej tam inwestować z takiego powodu, że mogą one zostać zniszczone. Jednocześnie apelują do wszystkich mieszkańców o nieniszczenie tego, co zostanie tam zrobione. Nie sztuką tak naprawdę jest to rozwalić.

Bulwar prawdopodobnie zostanie wykonany w tym roku, ale jeszcze w najbliższych dniach zostanie wszystko dopowiedziane. Miejmy nadzieję, że obędzie się bez kolejnych problemów. Nie zajmuje się tą od jakiegoś czasu sprawą już bezpośrednio, ponieważ wszystko przejął Pan Marek Podkościelny. Miał brać mnie na spotkania z prezydentem i innymi osobami z władz, ale nie widzę z jego strony chęci do tego, więc nie będę się juz mu więcej naprzykrzał.

Jeżeli reakcja mieszkańców na ten pomysł będzie pozytywna i urządzenia nie będą niszczone i kradzione to myślę, że za kolejny rok można byłoby dostawić kolejne, co uatrakcyjniłoby to miejsce i pozwoliło na spędzanie wolnego czasu w sposób pożyteczny. Poparł moja inicjatywę Zbigniew Wyrzykowski. Większość radnych była za tym pomysłem poza jedną Panią, dla której chodniki są bardziej ważne niż młodzież na Bronowicach. Chciałem powiedzieć, że lepiej inwestować w młodzież. To młodzież za kilka lat będzie stała koło Pani bloku i hałasowała, a Pani będzie dzwonić po policję. Ale chodnik będzie…

Moim zdaniem remonty chodników powinny być wykonywane z budżetu jednostki, która się zajmujemy takimi rzeczami (w tym wypadku Zarząd Dróg i Mostów). Nie widzę sensu wydawania kosmicznych pieniędzy na chodnik z i tak małej kwoty jaką jest 109 000 zł. W praktyce ta kwota jest na tyle mała, że zrobienie coś z niej graniczy z cudem… Początkowo Marian Ignaciuk i Pani Krystyna Futa nie chcieli wpisać tego, ale nalegałem aż w końcu zostało to wykonane (chyba dla świętego spokoju). Interesuje mnie 4-5 urządzeń. To będzie koszt maksymalnie 15 000 zł. Za resztę mogą sobie robić te “wypasione” chodniki. Zarząd dzielnicy Bronowice zdecyduje na co zostaną wydane te pieniądze. Zobaczymy czy liczy się młodzież czy kawałek chodnika.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.