Awaria Gadu-Gadu

Wczorajsza kilkugodzinowa awaria największego polskiego komunikatora dała się we znaki użytkownikom. Nie przypominam sobie tak długiej awarii od tej. Zaczęły się oczywiście narzekania ludzi, że GG to szajs itd. 😉 GG ma wielu przeciwników, ale prężnie działa w Polsce i za granicą powoli zdobywa rynek.

Jeżeli chodzi o coraz nowsze wersje programu moim zdaniem są coraz gorsze. Coraz większe wymagania są potrzebne, żeby obsłużyć program. Po co mu tyle pamięci RAM? Program strasznie muli się na słabszych komputerach, a co za tym idzie spada wydajność pracy na nich. Jedyny dobry pomysł to słownik wbudowany w program, który pomaga ludziom pisać bez błędów. Oczywiście slangi to już inna sprawa 😉 Moim zdaniem programiści Gadu-Gadu powinni iść w stronę odchudzenia całego programu, a nie nafaszerowania go milionem bajerów, które w większości są bezużyteczne. Czy nie lepiej porobić wtyczki, które sobie każdy sam zainstaluje? Wystarczy zrobić listę dostępnych wtyczek w programie, po kliknięciu same by się pobierały i instalowały na komputerze. Pozwoliłoby to na odchudzenie programu, a co za tym idzie zwiększenie jego użyteczności i szybkości działania.

Troszeczkę wybiegłem poza temat.. Co do awarii to na razie nie ma oficjalnych informacji co było przyczyną upadku kilkudziesięciu serwerów jednocześnie. Może switch im padł ? 🙂 Zapewne i tak nie przyznają się co było rzeczywistą przyczyną. Czas pokaże 🙂

GG

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.