Beatyfikacji Jana Pawła II

1 maja 2011 roku odbyła się beatyfikacji naszego Rodaka Karola Wojtyły. Wydarzenia transmitowała Telewizja Polska. Po kilku latach, na które czekali szczególnie Polacy nadszedł ten dzień. Wiele osób dziwiło się dlaczego to wypadło w 1 maja, czyli w Polsce Święto Pracy. Powodów było tak naprawdę kilka. Głównym było ustanowienie przez Papieża święta Bożego Miłosierdzia.

Procedury, które wynikają z procesu przed beatyfikacyjnego są dosyć skomplikowane. Głównymi sprawami, które z nich wynikają są cuda, które wydarzyły się przez wstawiennictwo przyszłego świętego. Siostra zakonna została nadzwyczajnie wyleczona z choroby Parkinsona. Nie było to wytłumaczalne dla współczesnej nauki, więc można było to uznać za cud. Było oczywiście wiele innych spraw, które są prawdziwe lub nie, ale głównie za sprawą tej siostry Jan Paweł II został świętym.

Watykan

Istotną sprawą są “niby skandale” w kościele przez które pewne osoby uważają, że Jan Paweł II nie powinien zostać świętym. Chodzi tutaj o temat pedofilii wśród księży. Myślę, że warto zapoznać się z linkiem na naszej stronie parafialnej: Pedofilia wśród księży.

W kościele św. Michała Archanioła w Lublinie w tym dniu odbyła się transmisji Mszy Świętej, na której został beatyfikowany Karol Wojtyła. Zdjęcia z tej uroczystości można znaleźć tutaj: http://michalarchaniol.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=264%3Adwaj-papiee-u-nas&catid=34%3Auroczystoci-pielgrzymki-procesje&Itemid=55&lang=pl.

Osobiście bardzo się cieszę, że Santo Subito nie stało się od razu po śmierci Jana Pawła II. Nie będzie dzięki temu “gadania”, że nasz Rodak został niesłusznie beatyfikowany. Dziękujemy Janie Pawle za Twoje nauki, za to jak ukochałeś młodzież, za wielką miłość do Boga i do ludzi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.