Biedny Milioner – Tadeusz Niwiński

Autor:
Tadeusz Niwiński

ISBN:

Opis:

Cena:

Natrafiłem na kolejną dosyć ciekawą publikację – “Biedny Milioner”, napisaną przez Tadeusza Niwińskiego. Ogólnie mówiąc opowiada o tym w jaki sposób biedni mogą zostać milionerami. Książka czysto teoretycznie nie odkrywa nic nowego, ale daje wiele do myślenia na temat naszego sposobu życia i działania. Autor opowiada o 3 czynnościach, które należy w odpowiedni sposób wykonywać, aby stać się bogaty. Ciekawe, że poniższy schemat bezpośrednio nie używa kapitału obcego. Wskazówki zawarte w książce pozwalają nawet osobie biednej stać się bogatej bez przysłowiowego bogatego tatusia. Te 3 punkty to:

Zarabianie – uzyskiwanie środków pieniężnych niezbędnych do życia, utrzymania rodziny i pozostawienie kapitału na oszczędności lub inwestycje.

Oszczędzanie – Nadwyżki wygenerowanie przez zarabianie możemy ulokować jako oszczędności i trzymać do końca życia lub przekazać się do kolejnego punktu (Inwestowanie)

Inwestowanie – przekazywanie nadwyżek Zarobionych na jakąś inwestycje (np. obligacje, akcje, inwestycja w firmę i inne)

Jednocześnie z książki można wyciągnąć bardzo wiele ciekawych cytatów, które są naprawdę godne uwagi i zastanowienia. Postaram się je przytoczyć poniżej:

“Wygrywa ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienia, aby go osiągnąć”.

 

“Ktoś uznał, że warto nam zapłacić, więc nasze bogactwo to wyraz wdzięczności ludzi, którzy skorzystali z naszej pracy”

 

“Im bardziej jesteś niezastąpiony, tym cenniejsza jest Twoja praca i więcej możesz za nią zarobić”

 

“Praca musi być czymś, co lubimy, bo inaczej  życie staje się koszmarem”

 

“Wykorzystuj lata szkolne na rozwój. Od 12 roku życia uczyć się samemu zarabiać na własne potrzeby. Nie trzymać dzieci pod kloszem.”

 

“Biedacy uważają, że już wszystko wiedzą”

 

“Milionerzy uczą się i rozwijają bez przerwy”

 

Wychodzenie poza strefę komfortu

 

“Osoby, które rozpowszechniają wartościowe informacje zdobywają autorytet”

 

“Choćbyś nie wiem ile zarobił, nie zarobiłeś ani centa, jeżeli nic z tego nie odłożyłeś. Jeśli od razu wydajesz wszystko, co zarobiłeś, to jesteś tylko maszyną, która pracuje dla kogoś innego. Twoje oszczędności to jest właśnie to, co zrobiłeś dla samego siebie, bo jedyna rzecz, którą tak naprawdę warto kupić, to twój własny czas. Pamięta o tym.” William Wharton

 

“1/3 wydatków idzie na dom”

 

“Warto nauczyć się czegoś by zostać specjalistą (Np. doradztwo, co nie wymaga siły fizycznej, której może zabraknąć na starość. Jest to inwestycja najlepsza)”

 

“Nie dawać dzieciom dużego majątku, aby same mogły wyjść ze strefy komfortu i zapracowały sobie na niego”

Zachęcam do zapoznania się z publikacją. Mówi ona o bardzo przyziemnych rzeczach, z którymi “borykamy się codziennie”, ale czasami w natłoku wszystkiego nie zastanawiamy się nad tym. Nie będę tutaj się dużo rozpisywać nad szczegółami zawartymi w książce. Zachęcam do zakupu i przeczytania, ponieważ moim zdaniem warto.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.