Doposażenie placu zabaw przy ul. Bronowickiej z rezerwy celowej

Rada Dzielnicy Bronowice przekazała 7500 zł na doposażenie placu zabaw przy ul. Chełmskiej. Niestety w związku z brakiem możliwości przekazania na jego budowę (nie pozwala na to przestrzenny plan zagospodarowania – na tym terenie nie może powstać plac zabaw) musieliśmy przeznaczyć owe fundusze na inny cel. Jest to kolejny przykład jak bardzo ważne są konsultacje i informowanie ludzi o planie zagospodarowania. Czasami jeden wpis powoduje, że dany teren staje się bezużyteczny.

Jednym z pomysłów było dofinansowanie placu zabaw przy Przedszkolu na Bronowickiej. Jednak z uwagi na dostępność tego obiektu w godzinach pracy przedszkola uznałem, że dzieci z pobliskich domów nie będą mogły korzystać z dobrodziejstw tego placu zabaw. Jednocześnie zaproponowałem doposażenie placu zabaw przy ul. Bronowickiej, ponieważ dużo dzieciaków prosiło o dołożenie karuzeli i huśtawek. Moja propozycja spotkała się z życzliwością większości Rady (poza kilkoma osobami, które wiecznie są na nie). Jesteśmy wybrani do Rady służyć mieszkańcom, a nie wyrabiać sobie układy z różnymi osobami.

Jednocześnie nie widzę przeszkód, aby dopomóc przedszkolu w przyszłym roku, ale wydanie 7 500 na doposażenie placu zabaw, na którym praktycznie nic nie ma i jest trudny do niego dostęp dla okolicznych dzieci jest bezsensowny.

Inwestycję wygrała firma Garden Designers Mirosław Derkacz. Dała najlepszą cenę. Udało się wynegocjować 1000 zł mniej niż dała to konkurencyjna firma. Plac został doposażony w 2 ławki, 2 huśtawki (w tym jedna dla małych dzieci z możliwością rozpięcia łańcucha) i karuzeli.

STRONA GŁÓWNA

[Not a valid template]

 

Prace były wykonane bardzo sprawnie przy trudnym terenie. W miejscu, na którym znajduje się plac zabaw jest bardzo dużo kamieni w podłożu i wszelkie wykopy na tym terenie są utrudnione. Urządzenia zostały solidnie zamontowane, nawet karuzela została dodatkowo zabetonowana, choć teoretycznie jest to niepotrzebne (według producenta). W poprzednim tygodniu inwestycja została oficjalnie odebrana przeze mnie i p. Annę Lalkę z Wydziału Inwestycji Miasta Lublin. Poniżej przedstawiam zdjęcia z wykonanych prac. Jednocześnie podziękowania dla wszystkich radnych, którzy zechcieli udzielić głosu na to doposażenie. Jeżeli chodzi o doposażenie placu zabaw przy ul. Bronowickiej nie chcemy inwestować z rezerwy celowej, ponieważ będzie tam robiona rewitalizacja (prawdopodobnie w 2016 r.), która ma zostać dofinansowana z UE i wydawanie tych pieniędzy w obecnym momencie w to miejsce mija się z celem.

Zapraszam, więc do korzystania z nowych urządzeń! 😉

[Not a valid template]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.