INFOSTRADA 2011 Targi Technologii Szerokopasmowych

7-8 czerwca w Lublinie odbywają się targi Technologii Szerokopasmowych. Można na nich spotkać bardzo dużo ciekawych osób i firm.

Od samego początku dało się zauważyć pojazd kike.pl, który bardzo ciekawie poruszał się po hali 🙂

Infostrada Kike.pl

Na targach były 2 firmy oferujące satelitarny dostęp do Internetu. Chodzi tutaj o tooway i Hetan. Muszę przyznać, że z roku na rok cena Internetu satelitarnego spada i zaczyna być coraz bardziej konkurencyjny w porównaniu do innych mediów.

hetan-internet-satelitarny-infostrada2011

Bardzo ciekawe rozwiązania odnośnie studni zaprezentowała firma 3T sp. z o.o. z Lublina. W ich ofercie można było znaleźć studnie wraz z zabezpieczeniami przed wejściem przez niepowołane osoby. Troszeczkę pozwoliłem sobie podyskutować na temat tych zabezpieczeń oraz możliwościami ich. Myślę, że firma ma solidne podstawy oraz duże doświadczenie skoro współpracuje z Telekomunikacją Polską i wykonuje dla nich studnie.

studnie_3T

studnie_3t2

studnie3t2

stunie3t4

Bardzo też ciekawe zamknięcie szafki proponuje firma 3T ze swojej strony, które jednym kluczem rygluje drzwiczki w 3 miejscach.

zamkniecie_szafki_3t

Warto również wspomnieć o systemie firmy Arot, który w prosty sposób pozwala rozdzielić światłowody w dowolnym kierunku.

arot

Bardzo miło rozmawiało się z przedstawicielami firmy GM Plast, którzy posiadają bardzo duże doświadczenie w układaniu światłowodów na terenie Irlandii, Danii oraz innych krajach należących do Skandynawii. Przytoczę kilka ciekawych zdjęć, otrzymanych na targach przez tę firmę.

Gm Plast

DSC_0098

Jak widać na tych zdjęciach układanie światłowodu w Irlandii to o wiele prostsza sprawa niż robienie tego w naszym kraju.

DSC_0103

Bardzo ciekawa maszyna do wycinania otworów w asfalcie na kabel. Z rozmowy przeprowadzonej wynikało, że w zakupie kosztuje około 100 000 Euro.

Wycinarka

Poniżej można zobaczyć jak jezdnia zostaje “naprawiona” po ułożeniu kabla.

088

Myślę, że warto zobaczyć jak działa maszyna do wycinania rowków w asfalcie 🙂 Microtrenching.

Na targach było jeszcze wiele innych firm, takich jak Ericsson czy Huawei. Takie targi to idealne miejsce dla wszystkich pasjonatów sieciowych. Jutro drugi dzień, więc jeszcze można skorzystać 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.