Janusz biznesu – Kolejny sposób na wyłudzenie – wycieczka za darmo

Wakacje marzeń

Wyobraźcie sobie sytuację. Taką normalną, nic nadzwyczajnego…

Dzwoni telefon. Pani przedstawia się, że robi ankietę na temat podróży. Zadaje najpierw pytanie – czy może zadać nam te kilka pytań. Gdy się zgodzimy to będziemy mieć szansę na wygranie “wycieczki marzeń” na Teneryfę.  I tak nie miałem, co robić w tym momencie. Co mi zależy – to tylko kilka minut. Ankieta zakończyła się, pani powiedziała, że w ciągu 2 tygodni będzie wiadomo, kto wygra. 

Mija 2 tygodnie. O temacie całkowicie już zapomniałem… Nagle dzwoni telefon.

Dzień dobry dzwonię z firmy Travel … i coś tam dalej. Mam dla pana miłą informację. Muszę najpierw zweryfikować czy informacje, które pan podał były prawdziwe. Proszę powiedzieć w jakich krajach był pan ostatnio na wakacjach w celu weryfikacji. 

Odpowiadam pani w jakich i nagle dostaję informację.

Gratuluję – wygrał pan wycieczkę na Teneryfę dla całej rodziny. Zapewniamy opłacanie wszystkiego. Oczywiście hotel 5 gwiazdek, dogodny termin. 

Wspaniale – pomyślałem.

W celu umówienia się na odbiór vouchera na wymarzone wakacje proszę pojawić się w najbliższą sobotę w hotelu Wieniawski ze swoją żoną. Proszę ze sobą wziąć dowody osobiste i pieczątki firmowe (…). Proszę pamiętać, aby przyszedł pan z żoną – bez tego nie będzie mógł pan odebrać nagrody. Będzie w hotelu menadżer i państwa pokieruje gdzie iść.

Znalezione obrazy dla zapytania za darmo

http://www.demotywatoy.pl/upload/images/large/2018/01/jak_za_darmo_to_biore_typowy_polak_2018-01-14_08-08-32.jpg

Pani rozłączyła się. Tak sobie myślę – do czego jej potrzebna moja żona? I jeszcze jej dowód? A pieczątka? Wysłała jeszcze SMS, w którym była napisana nazwa ich firmy. Oczywiście zweryfikowaliśmy w naszym biurze, “co to za firma”. Pojawiały się już pierwsze artykuły na ich temat w wujku Google. 

System działa podobnie jak ten z garnkami za 5000 zł i nagrodą w postaci żelazka za przyjście na spotkanie. Widocznie żelazka są coraz mniej atrakcyjne dla ludzi. Postanowiono przerzucić się na wycieczki. Przecież każdy chciałby spędzić swoje wymarzone wakacje na Teneryfie. 

Podpisujemy na miejscu umowę na kilka tysięcy rocznie przez 25 LAT!

Pieczątka firmowa

Pieczątka firmowa

Warto również zwrócić uwagę na kolejną magiczną zagadkę – pieczątka. W jakim celu? Otóż jak przedsiębiorca podpisze umowę tzw. B2B, to nie będzie miał praw takich jak w przypadku B2C (np. odstąpienie umowy w ciągu 14 dni czy klauzule zakazane). Czyli wystarczy złapać przedsiębiorcę na jego nieuwadze, a Janusze Biznesu szybko mogą się wzbogacić. 

Oczywiście wiemy, że każdy powinien wiedzieć, co podpisuje. Jednak czy powyższe zachowanie jest etyczne? Na to pytanie zachęcam, aby każdy sobie sam odpowiedział. Po więcej info zapraszam: https://www.newsweek.pl/biznes/jak-upolowac-jelenia/8g81c5m

44 Comments

 1. Wiesława

  Dziękuję za ostrzeżenie. Ja dziś prawie zgodziłam się na spotkanie. Dokładnie taki sam scenariusz rozmowy… Masakra
  Cieszę się, , że napisał Pan o tym

 2. Ireneusz Połeć (Post author)

  Do usług 😉

 3. Natalia

  Ja też dziękuje. O mały włos, a wylądowalibyśmy jutro na spotkaniu w spr. odbioru nagrody. Dziś zadzwoniła do mnie Pani celem potwierdzenia jutrzejszego przybycia. W jaką wściekłość wpadła gdy jej powiedziałam, że dzięki znalezionym artykułom w internecie nie uda im się nas nabić w butelkę. Była bardzo poirytowana i rzuciła słuchawką! Jestem ciekawa ile ludzi uda im się jutro oszukać w Szczecinie w hotelu Campanile?
  Jeszcze raz dzięki za ten artykuł oraz link do Newsweeka. Dobra robota!

 4. Magda

  Miałam kilka minut podobny telefon 🙂
  Koniecznie kazali przyjść z pieczątką 😀

 5. Ireneusz Połeć (Post author)

  TO dobrze, że przydało się 😉

 6. Arkadiusz Tokarski

  Witam a mi nic nie mówili o pieczątce i dowodach ale reszta bez zmian

 7. Krzysiej

  Ja mam spotkanie w niedziele, może zgłosić to na policję?

 8. Nienaiwna

  Dzisiaj (10.12.2019) o godzinie 14:00 takie spotkanie ma się odbyć w hotelu Scout w Częstochowie. Dokładnie ten sam schemat rozmowy. ‘proszę przyjsc z partnerem i pieczątka’ musimy rozdać 10 wycieczek =) Nie dajcie się oszukać!

 9. Agnieszka

  Również dziękuję za ostrzeżenie, we Wrocławiu też działają, mnie zaprosili po voucher do Park Hotel Diament na ul.Muchoborskiej 10 bez pieczątki ale z żoną.
  Przypuszczałem się że ściema, dla tego poszperałem w necie.
  Bądźcie czujni, w życiu nic nie ma za darmo, i odpoczywa się za swoje :))

 10. Wojtek

  Ufff…omal nie dałem się złapać. A tak ładnie ze mną jakiś pan rozmawiał. Tak wytwornie jakby rozmawiał z kimś wyjątkowym 🙂 Ankieta kilka dni temu i proszę – już wytypowana rodzina do darmowych wakacji.

 11. Piotr

  15.02.2020 spotkanie w Malborku hotel Centrum dzwoniła pani logistyk Ewa Borejko tel. 517876934 uważajcie, ściema na maxa szukają biznesowych telefonów i wydzwaniają z ankietą o podróży, bardzo mili i stwarzają pozory zaufanej osoby ale nie dają dojść do słowa, przy zadawaniu pytań coś tam bąkną i dalej formułka leci z kartki, scenariusz taki sam, prosiłem o wysłanie wygranej na maila to stwierdziła że bedzie wreczenie wygranej oficjalnie ale mamy przyjść osobiście z żoną i zabrać dowody osobiste aby upewnić sie że my to my. Uważajcie.

 12. Janek

  Dziękuje za ten cenny artykuł. We Włocławku tez mają swoje macki. Ostrzegam mieszkańców Włocławka i Torunia. Trzeba być czujnym, dostałem taki telefon również, ale moja żona jest niezwykle wyczulona na takie “darmowe prezenty”, wiec poszperała w necie…no i proszę . Dokładnie ta sama procedura – spotkanie w niedzielę 23.02.2020 o 11:00 w Toruniu hotel Filmar ul. Grudziądzka – nie dajcie się nabrać !.

 13. Julia

  Witam wszystkich! Byłam wczoraj na spotkaniu Toruniu. Było miło i sympatycznie , nikmnie do nicegonie zmuszął, owszem były oferty kupna wakacji do podpisania od razu, ale nic się nie działo kiedy odmwilismy. Dostalismy obiecany Voucher nabezpłatny pobyt w hotelu, 7 dni na Teneryfie, ważny 11 miesiący i juz, nic strasznego.

 14. Biudla

  Gliwice też na linii tak więc jeżeli proponują bądź informują was o super uber spotkaniu w budynku proximusa na Zwycięstwa 14 to kulturalnie można powiedzieć że niech dadzą tę wycieczkę komuś komu brakuje na życie bo wam już się pieniądze na koncie nie mieszczą 😂

 15. Zbigniew

  Zbigniew. Mam już bardzo wiele do wyjaśnienia Państwu bo chyba dałem się poważnie nabrać. Obecnie jestem krok przed wniesieniem sprawy do sądu z wszelkimi przewidzianymi w takiej sprawie poczynanniami. W przyszłym tygodniu wszystko na tym forum pokażę.

 16. Marcin

  @Zbigniew
  Czy udało Ci się coś ustalić, mnie właśnie zaprosili na piątek, ale po zapoznaniu się z komentarzami odpuściłem.

 17. Łukasz

  Dzięki za posta i informacje.
  Ja też dostałem telefon. Dokładnie ta sama procedura.

 18. Barbara

  mnie zaprosili na piątek 25.06.2021 w warszawie na wilanowskiej. Jak pani mi mówiła o wygranej to absolutnie jej nie uwierzyłam. No i trafiłam tu. Tylko dlaczego fly4free robi takie coś https://www.fly4free.pl/voucher-na-teneryfe-czyli-wakacje-plus-z-holiday-travel-center/

 19. StaryMiś

  Z dziś: Najpierw ankieta kilka dni temu, potem wygrana – darmowy pobyt na teneryfie 😉 Voucher do odebrania niby w sobotę – ale starego misia na sztuczny miód nie łatwo nabrać 😀

  Zostawiam dane dla wyszukiwarki:
  Ewa Topczewska, voucher na Teneryfę, HTC, ul. Biedronki 71A, Holiday Travel Center, Wygrana wycieczka, 515 316 393

 20. Marek

  Witam czy jest ktos kto dał sie naciągnąć i zrezygnowal i odzyskał pieniążki? Firma executive-consulting.pl z katowic też wyłudza tak samo kase z voucheramu fly4free. Wiem że najpierw internet ale nic na temat tej firmy nie znalazłem i dałem sie naciągnąć. Za info dziekuje z góry.
  Pozdrawiam
  Marek

 21. Brodacz

  To wróciło w 2021, dzwoni Executive Consulting z Katowic. Strzeżcie się.

 22. BP

  8-9 Stycznia – akcja Wyspy Kanaryjskie w Lublinie, nie było mowy o pieczątkach ale reszta jak z opisu, numer kontaktowy do “naganiaczki” 579 008 907

 23. edit

  Proceder nadal trwa, jestem umówiona na niedzielę w Kielcach, Pani prosiła, że gdyby coś się zmieniło to dać znać smsem bo przedstawiciel jedzie z Katowic. Potwierdziłam przybycie,, na którym się nie pojawię. Taka mała zemsta. Od razu wiedziałam, że to przekręt, ale bardzo ciężko znaleźć coś na ten temat w internecie, więc bardzo dziękuję za ten artykuł.

 24. Andrzej

  Proceder nadal trwa! Właśnie dzwoniła do mnie przemiła Pani z informacją o wygraniu wakacji marzeń – na Karaibach! Za free! Jedyne co muszę zrobić to odebrać voucher podczas spotkania. Tym razem w Bydgoszczy przy ul. Jeździeckiej. Pani również poprosiła o informację smsem, gdyby coś się miało zmienić z uwagi na fakt, że przedstawiciel jedzie z Katowic. Jak widać to ta sama śpiewka.
  Pani poprosiła tylko o dowód, aby potwierdzić ODBIÓR NAGRODY.
  Nie dajcie się nabrać.

 25. Bartosz

  No to teraz Poznań. Spotkanie 17:30 13.03.2022, Hotel Altus. O pieczątkach nie było mowy, ale koniecznie dowód i z żoną/partnerką trzeba przyjść. Numer +48 881 019 137

 26. Kk

  Poznań to samo. Uważajcie

 27. Kornel

  podobna chyba historia Gdańsk Hotel Zatoka 2.04.2022 telefon 509 724 373. Ankieta, konieczne przyjście z Żoną itd

 28. unkown

  Dołaczam się. Wg mnie HTC (Holiday Travel Center) to manipulanci, naciągacze i oszuści.

  Nie da się prawnie coś z tym zrobić?

 29. Marek

  Czy jest ktoś kto dał się naciągnąć i założył w sądzie sprawę i wygrał z executive-consulting.pl

 30. Ola

  Ludzie opamiętajcie się . Pomyslcie zanim zaczniecie pisać bzdury.oferuja wam 7 dniowy pobyt nie wycieczkę. Dla klientów biznesowych Lot i wyżywienie we wlasnym zakresie. Należy słuchać że zrozumieniem. Nikt nikogo nie oszukuje.

 31. Kata

  Dzis 7.07 tel ze wytypowano mnie. Spotkanie w niedziele w szczeinie w focus hotel

 32. Krzysztof

  Z nudów w niedzielny poranek poszliśmy sobie na to spotkanie (po przeczytaniu powyższych opinii). Dzięki temu kolejni czytelnicy nie będą musieli polegać na domysłach/opiniach: “To na pewno oszustwo”, “Wcisną nam jakiś kredyt” …
  Tak, chcą wam sprzedać coś czego 99% ludzi nie potrzebuje, chyba, że mają za dużo pieniędzy nie mają alternatywy lub nie umieją myśleć/liczyć.
  Dodatkowo zachwalanie możliwości wyboru dowolnego hotelu z ponad 6000 dostępnych w sieci RCI, to delikatnie mówiąc niedopowiedzenie – setki/tysiące opinii dostępnych w Internecie potwierdza to, że o wyjeździe do wymarzonego miejsca, w atrakcyjnym terminie, to możecie sobie tylko pomarzyć.
  Sam model Time Sharingu miał jeszcze sens przed erą powszechnej dostępności hoteli w różnych serwisach Internetowych.
  Oczywiście oferta “jak dzisiaj się Państwo zdecydujecie to jeszcze mamy specjalny rabat” też była.
  Nie wiem natomiast czy to nowy element oferty, czy tak już było poprzednio, ale żeby odebrać ten bezpłatny kwitek na 7 dni wczasów należy uiścić 250zł (jako wasze zabezpieczenie przed naliczeniem podatku dochodowego/VAT od nieodpłatnie uzyskanej korzyści majątkowej). Czemu akurat 250zł? Przy 6 zaproszonych gościach, daje to 1500 zł, czyli mniej więcej tyle ile hotele żądają za wynajem sali konferencyjnej.

 33. przed

  W ten weekend Lublin, Victoria. Można się przejść jakby ktoś był ciekawy 🙂

 34. Artur

  W Poznaniu w ten weekend (5-6 listopada 2022).
  Dzięki za info, nie zmarnuję swojego czasu w niedzielne popołudnie.

 35. Małgorzata Kościelniak

  PO spotkaniu-

  A jakze wielkie było ich zdziwienie, gdy wyszliśmy nie zabierając tego vauchera- nie chcąc tego “wypoczynku za darmo”- mąz powiedział głosno- “Jesli ktoś kłamie od początku to potem jest tylko gorzej”. Warszawa. Teraz tylko 200 zł trzeba zapłacić-jesli sie podpisuje umowę – za pobieranie danych osobowych- opłata- kto się na to nabiera?:) A całosc na 18 lat kosztowała w promocji jakieś 13 000 euro:))

 36. przediębiorca miesiąca

  Teraz w Gdańsku 26-27.11.2022r. Sobota lub niedziela i godziny 11:00 lub 17:00.
  Koniecznie z żoną.
  Numer +48 881 019 137

 37. Wojtek

  Uaktywnili się znowu w Poznaniu.. Miejcie się na baczności

 38. Michał

  są ponownie w Gdańsku, spotkania w ten weekend 22-23.04, hotel w Przejazdowie, voucher na 7 dni na wyspach kanaryjskich.

 39. Elżbieta

  Ostrów Wielkopolski hotel podjadek, wszystko się zgadza 🙂 dzwonią z nr: 502449321

 40. Leszek

  Kraków, jutro 29 i 30 lipca Kraków, hotel przy Orzechowej 11. Dzwonili z nr 660127203. UWAŻAJCIE NA TYCH SUKINSYNÓW

 41. Marcin

  Uaktywnili się w Szczecinie. Spotkanie Hotel Wolin w Międzyzdrojach 9-10.09.2023. Numer 783 634 962. Voucher imienny ważny rok dla rodziny. Wyspy Kanaryjskie.

 42. Gosc

  Uwaga te vouchery to jest ściema. Voucher jest na sam pobyt. Kosztuje 300 zł wyżywienie i lot na własną rękę. Hotel słaby regensy club *3 dzwonią z firmy hoteleon biuro eon executive consulting . Biuro Warszawa które nie istnieje. Spotkanie jest po to żeby sprzedać tygodniowe klubowe pobyty które kosztują ponad 2 tys euro. Ściema uważajcie.

 43. J

  Białystok, Hotel Ibis, ta sama rozmowa – po rozmowie z Pania na temat naszych wyjazdów – ankieta zupełnie niezobowiązująca miała być – a potem po 2 tyg zapraszają po odbiór vouchera na tygodniowy wyjazd dla rodziny na wyspy Kanaryjskie- oczywiście za free :XD spotkania w sobotę i niedziele 30.09-01.10.2023 tel przemiłego pana 664622801
  Oczywiście jestem jedna spośród 10 szczęsliwie wylosowanych przedsiebiorców – mąż konieczny na spotkanie :XDD

 44. x

  Widzę ,że jest więcej szczęśliwców w Białymstoku :).
  Potwierdzam ten sam schemat , numer telefonu 664 662 801 , spotkanie w hotelu Ibis 30.09 – 1.10 , voucheru nie wydają pojedynczym osobom – tylko co ja zrobię , żona odeszła :):).
  Nie dajmy się – nic nie jest za darmo

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.