Konta Allegro dla nastolatków

Z listu otrzymanego od allegro można przeczytać:

Od 16 lipca osoby między 13. a 18. rokiem życia będą mogły legalnie korzystać z Allegro. Konto takiego użytkownika będzie specjalnie oznakowane, żebyś od razu wiedział, z kim zawierasz transakcje. Aby chronić zarówno Sprzedających, jak i ich młodych klientów, wprowadziliśmy ograniczenia dla kont ze znaczkiem .

Osoba korzystająca z konta Junior:

  • Nie kupi ani nie sprzeda przedmiotów w kategoriach Nieruchomości, Samochody, Motocykle, Inne pojazdy i łodzie, Trafika, Broń, Wiatrówki, Erotyka.
  • Nie zrobi jednorazowych zakupów o wartości wyższej niż 500 zł, chyba że jej na to pozwolisz.
  • Nie założy konta fakturowego ani Sklepu Allegro.
  • Nie zostanie Super Sprzedawcą ani Pomocnikiem Handlowym.
  • Nie weźmie udziału w Programie Partnerskim.
  • Jej opłaty za wystawienie przedmiotów nie przekroczą 50 zł (po osiągnięciu tej kwoty będzie musiała uregulować należność, żeby wystawić kolejne oferty).
  • Za korzystanie z Płatności Allegro nie dostanie punktów PayBACK.

Do tej pory konta nastolatków, którzy korzystali z Allegro, były blokowane. Dostrzegliśmy jednak, że mimo młodego wieku to przeważnie odpowiedzialni kontrahenci i postanowiliśmy umożliwić im zakupy za pomocą specjalnie oznakowanego konta. Jesteśmy przekonani, że wszyscy użytkownicy na tej zmianie zyskają.

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

Ciekaw jestem w jaki sposób będą sprawdzać kto ile ma lat? Numerem PESEL? Bo jakoś do tej pory nikt nie pytał o takie dane. Czyli użytkownicy, którzy już mają konta i mają <18 lat to będą mieli konta pełne?

To czy rzeczywiście coś przyniesie ta zmiana to tak naprawdę nie wiadomo. Bo po co zakładać sobie konto z ograniczeniami, jak można ich nie mieć?

W dalszym ciągu co stanie się z kontami, któych właściciele po kilku latach uzyskają pełnoletność? Zostaną automatycznie przekształcone czy trzeba będzie zakładać kolejne?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.