Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców – kolejny szybki zarobek

Ostatnimi czasy pewien z moich kolegów dostał dosyć interesujące pismo z “Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców”.

krpip

Pismo wygląda jak wyżej. Trzeba zaznaczyć, że ów organizacja (trudno powiedzieć jaka jest jej forma prawno-organizacyjna) jest bardzo sprytnie wymyślona, aby wyłudzić od nowych przedsiębiorców pieniądze. Jest to kolejny sposób na oszustwa przy pomocy wysyłania listów do zapłaty dla przedsiębiorców oraz firm.

Teoretycznie każdy może sobie założyć jakiś rejestr i wpisywać tam firmy, a następnie wyciągać pieniądze od nieświadomych ludzi. I niestety wiele biznesów tak działa.

Drodzy przedsiębiorcy – nie dajcie się oszukać! Nie płaćcie tej śmiesznej kwoty za nie wiadomo co. Lepiej zainwestować te pieniądze na inny szczytny cel niż organizowanie komuś darmowych wakacji…

Pismo jest o tyle dobrze zaprojektowane, że nie ma tam obowiązku opłacenia i zmuszania (trzeba to kilka razy przeczytać). Sprytnie jest zasugerowana kwota do zapłaty oraz blankiet z nr konta do zapłacenia. Można powiedzieć, że przekręt został świadomie i precyzyjnie zaplanowany.

W liście nie ma żadnej wzmianki co daje wpisanie do KRPiP… Nie dajcie się nabrać na to!

5 Comments

 1. greg

  to gosciu zadzwon i sie dowiedz co daje. wszedlem na strone tam do nich znalazlem tel zadzwonilem, zaplacilem , balem sie co prawda ale teraz mam swoje haslo i smieje sie z tych co krzycza ze to oszustwo. jak tak mysla to niech nie prowadza juz dzialalnosci bo doprowadza do ruiny siebie i swoja rodzine.

 2. Ireneusz Połeć (Post author)

  Dobry ściemniacz jesteś 🙂

 3. KRPIP.

  Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o. jest firmą zajmującą się wspieraniem polskich przedsiębiorców oraz optymalizacją kosztów działania firm.

  Reprezentując tysiące przedsiębiorców wpisanych do rejestru możemy wynegocjować dla Państwa oferty niedostępne dotychczas dla pojedynczych firm. Tylko od Państwa decyzji zależeć będzie z której z ofert skorzystacie.

 4. smartmedia

  Takie wiadomości dostaje każdy nowy przedsiębiorca… i to bardzo szybko, np. koleżanka dostała to piękne pisemko dzień po tym jak założyła działalność. Przedsiębiorcom ze stażem nie wysyłają, ponieważ mają chyba świadomość, że się nie nabiorą, a taki początkujący przedsiębiorca może jeszcze się nabrać.

 5. Ireneusz Połeć (Post author)

  Na tym polega przekręt. Kto naiwny to zapłaci, bo będzie się bał, że komornik przyjdzie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.