Numer telefonu komórkowego – jaka sieć?

Od momentu wprowadzenia możliwości przenoszenia numerów pojawił się problem z ustaleniem do jakiej sieci dzwonimy. Tak naprawdę dużą różnicę robi tutaj Play, do którego połączenia są droższe niż do pozostałych operatorów. Czasami warto sprawdzić to, żeby nie poczuć się rozczarowany po zakończonej rozmowie.

Oczywiście w rozmowach firmowych można dzięki sprawdzeniu numeru zwiększyć oszczędności na rachunkach telefonicznych. Bazę klientów / osób do których dzwonimy możemy zamieścić w bazie danych i przy pomocą odpowiednio napisanego skryptu on-line sprawdzać status sieci. Można to zrobić w następujący sposób (dane w tabeli wymyślone):

Klient Numer telefonu Sieć
Jan Kowalski 473 393 272 Play
Jan Nowak 473 393 572 Era

Powiedzmy, że powyższa tabela jest w wersji bardzo okrojonej. O co tak naprawdę chodzi? Posiadamy bazę klientów, do których dzwonimy co jakiś czas w celu sprzedaży jakiegoś produktu (nie ważne jakiego). Skrypt oczywiście działa tak jak go napiszemy i wyświetla klientów takich jakich my chcemy, zgodnie z jakim algorytmem/procedurą postępowania. Skrypt łączy się z dostępnymi stronami, które sprawdzają numer online i wyświetlają nazwę operatora. Taką bazę możemy posortować względem sieci i każdemu z handlowców przekazać jeden telefon z numerem z danej sieci.

Operatorzy komórkowy Plus Era Play Orange

Powiedzmy, że mamy 4 operatorów – Play, Plus, Era, Orange. Wykupujemy w każdym darmowe minuty do własnej sieci i przypisujemy po jednym telefonie dla każdego z handlowców. Następnie każdy handlowiec po przypisaniu telefonu do niego otrzymuje bazę danych klientów przygotowanych pod jego sieć komórkową. Dzięki temu rozwiązaniu możemy bardzo dużo dzwonić, a rachunki mogą okazać się bardzo niskie. Wystarczy pójść do salonów i dowiedzieć się jaki abonament / lub kartę wziąść lub jaki pakiet wykupić, aby dostać darmowe minuty. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie darmowych minut na stacjonarne, w przypadku gdy dzwonimy do firm i im oferujemy swoje produkty/ usługi.

W celu sprawdzenia numeru “z palca” można użyć strony: http://www.orange.pl/portal/map/map/check_number lub innej dostępnej w Internecie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.