Oznaczenie dystansów na trasach rowerowych

Pismo wysłane do Wydziału Sportu i Turystyki oraz Prezydenta Miasta Lublin. Co sądzicie o takiej inwestycji?

 

 

Wydział Sportu i Turystyki

Miasta Lublin

ul. Filaretów 44/207

Lublin

Miasto Lublin od kilku lat inwestuje w sport wśród mieszkańców. W związku z tym, że coraz bardziej popularne w naszym mieście jest bieganie i jazda na rowerze mam propozycję dotyczącą oznakowania ścieżek rowerowych i pieszych.

Bieganie na dłuższy dystans to walka z własnymi słabościami i ciągłe motywowanie się do osiągnięcia celu. Na obecnych ścieżkach rowerowych z miejscem dla pieszych nie ma oznakowania odległości między poszczególnymi odcinkami. Tak naprawdę osoba, która zaczyna przygodę z bieganiem nie jest w stanie ocenić ile dokładnie przebiegła, żeby przygotowywać się do biegów na ulicy. Moim zdaniem i wielu osób takie oznakowanie przyczyniłoby się do zwiększenia aktywności fizycznej mieszkańców.

Czy miasto byłoby w stanie oznakować (na ścieżce) np. farbą odległości co kilkaset metrów w celu zwiększenia motywacji mieszkańców podczas biegania? Warto również zauważyć, że krótkie dystanse jak 60, 100, 200 czy 400 m też byłyby bardzo ciekawym rozwiązaniem. Może warto przeprowadzić jakąś debatę / sondaż na ten temat?

Z poważaniem

Radny Dzielnicy Bronowice

mgr Ireneusz Połeć

[Not a valid template]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.