Oznakowanie ul. Firlejowskiej

W czwartek (12.03.2012) postanowiłem wybrać się z pismem do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie (teraz siedziba przeniesiona na ul. Krochmalną). Nowa lokalizacja jest o tyle dobra, że nie trzeba męczyć się z zaparkowaniem samochodu.

Rozmawiałem z osobą odpowiedzialną za tablice z nazwami ulic w całym Lublinie odnośnie sprawy z tamtego roku. Z tego co się dowiedziałem to maksymalnie do końca czerwca temat ma zostać zamknięty. Ulice mają dostać 2-3 tabliczki (w zależności od możliwości finansowych Wydziału). Ilość oczywiście tablic przydałoby się zwiększyć o 2-3 sztuki, ale dobre i to będzie dla mieszkańców. Podczas rozmowy zwróciłem uwagę na najważniejszy aspekt tablic – umieszczenie na nich numerów mieszkań, np. ul. Firlejowska 14-16. Na dzień dzisiejszy Miasto nie stosuje takiego rozwiązania, ale myślę że przychyli się w tym przypadku do tego, bo faktycznie nie ma sensu stawiać tablicy z samą nazwą ulicy.

Poczyniłem również rozmowę na temat połączenia ul. Firlejowskiej 24-30 od strony Bystrzycy i wysypanie tam jakiegoś materiału po którym dałoby się się zawrócić samochód, co w niektórych miesiącach jest niemożliwe.

Firlejowska Lublin

Firlejowska Lublin

Firlejowska Lublin

Firlejowska Lublin

Firlejowska Lublin

Problem pojawić się może, gdy przyjechałaby karetka komuś ratować życie, a zakopałaby się zamiast pomagać komuś. Złożyłem oczywiście stosowne pismo na w/w temat jak i poprawienia wszystkich ul. Firlejowskich (zgłaszane było w grudniu 2011 r., ale nadeszła zima i nie wyrobiono się z pracami konserwacyjnymi). Ich stan jest momentami opłakany. Na razie zostało wykonane od nr 8 do 12 i kawałek bocznej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.