Plac zabaw przy ul. Firlejowskiej i Bronowickiej

W tamtym tygodniu została zakończona budowa placu zabaw nad Bystrzycą. Od samego początku miejsce to zebrało dziesiątki dzieci. Chwilami na placu zabaw było ciężko się ruszyć, co można cały czas zaobserwować. Pomysł z budową takiego miejsca dla dzieci okazał się bardzo trafiony. Na ławeczce koło grilla zaczyna zbierać się młodzież oraz dorośli, gdzie można spokojnie wypocząć na łonie natury lub podczas przejażdżki rowerem.

Chciałbym z góry podziękować wszystkim osobom, które aktywnie zaangażowane były lub są w rozwoju tej inwestycji.

Podczas budowy placu zabaw został również założony monitoring, który ma zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu.

Monitoring - ul. Bronowicka Lublin

Obecnie trwa wymiana chodnika na ul. Bronowickiej od szkoły w stronę ul. Fabrycznej. Zapewne za kilka dni będą realne efekty tych prac. Zostało to sfinansowane z pieniędzy otrzymanych przez Radę Dzielnicy na 2012 r. Inicjatorem tego był radny Marek Podkościelny. Ja osobiście byłem przeciwny temu rozwiązaniu, ponieważ uważam że takim takie rzeczy powinny być wykonane ze środków Zarządu Dróg i Mostów, a nie z pieniędzy Rady Dzielnicy Bronowice. Lepiej zainwestować je w dodatkowe urządzenia na placu zabaw niż poprawiać chodnik, który jeszcze parę lat mógłby wytrzymać. Na zebraniu radni jednak wybrali inaczej i trzeba to zaakceptować.

Od mieszkańców słychać głosy zadowolenia z placu nad Bystrzycą. Wydaje mi się, że trzeba będzie dostawiać kolejne urządzenia, gdyż chętnych do zabawy jest bardzo dużo 🙂

Prawdopodobnie we wrześniu zostanie zorganizowany grill otwierający dla mieszkańców (trochę późno, ale teraz jest sezon urlopowy i ciężko dostosować się do grafików wszystkich osób). Miejmy nadzieję, że wszystko uda się w tym terminie zorganizować.

W razie pytań/ sugestii dotyczących placu lub innych spraw na dzielnicy służę pomocą i radą (w miarę możliwości).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.