Pracownik z Urzędu Miasta Wydziału Gospodarki Komunalnej zabrał dzieciom dzieciństwo i plac zabaw

Dzisiaj rano Urzęd Miasta Lublin – Wydział Gospodarki Komunalnej nakazał zabranie urządzeń z placu zabaw przy ul. Chełmskiej / Łęczyńskiej. Plac ten istnieje już kilka lat i nagle urzędnicy obudzili się, że trzeba go zlikwidować. Nigdy na nim nie stała się żadnemu dziecku krzywda. Został on zbudowany przez mieszkańców i ZA ICH pieniądze. Urząd Miasta nie dołożył w tym miejscu ani jeden złotówki. Przed zabraniem urządzeń plac wyglądał tak:

Plac Zabaw ul. Chełmska Lublin

Plac Zabaw ul. Chełmska Lublin

Jak widać na zdjęciach dzieci były zadowolone. Mogły na placu bawić się razem ze swoimi rodzicami. Czy celem Urzędu Miasta Lublin jest uprzykrzanie życia mieszkańcom? Po interwencji Andrzej S. z Wydziału Gospodarki Komunalnej poprzedni plac zabaw wygląda tak:

Plac zabaw na ul. Chełmskiej po interwencji Urzędu Miasta Lublin

Plac zabaw na ul. Chełmskiej po interwencji Urzędu Miasta Lublin

Jak widać urządzenia z placu zabaw zostały skonfiskowane przez Urząd Miasta. Nadmieniam jeszcze raz, że mieszkańcy na własną rękę zapłacili za plac, pilnowali go, aby urządzenia na nim były bezpieczne i niedewastowane. Najbliższy plac zabaw znajduje się w parku bronowickim. Nie ma na nim huśtawek. Deski połamane. To gdzie mają bawić się dzieci? Dlaczego nikt nie konsultował tego z mieszkańcami lub Radą Dzielnicy Bronowice? Czy urzędnik jest dla mieszkańców czy sam dla siebie? 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.