Prąd bezprzewodowy

Bardzo ciekawą informację znalazłem odnośnie prądu. Oczywiście to dopiero jest na etapie doświadczeń, a nie produkcji, ale kto wie jak będzie to wyglądać za parę lat? Ów informacje dotyczą przesyłu prądu bez użycia kabli. Jest to bardzo ciekawe, bo zmniejszyłoby to ilość kabli i zwiększyłoby wygodę.

Bezprzewodowy prąd

Wystarczy sobie wyobrazić podróż pociągiem, w którym następuje taka transmisja. Nie musimy się martwić o prąd, gdyż laptop jest cały czas zasilany bezprzewodowo. Podobnych przykładów można wymieniać bardzo dużo.

Problem jest tak naprawdę inny odnośnie transmisji bezprzewodowej prądu – jak będzie to zabezpieczane? Chyba nie uśmiechałoby się ludziom korzystać w domu z bezprzewodówki, gdyby sąsiad mógł się podłaczyć i sobie pobierać na lewo.

Warto jednak zastanowić się nad problemem prądu bezprzewodowego w kategoriach zdrowotnych. Czy taka transmisja będzie bezpieczna dla życia człowieka? Czy po kilku latach nie pojawią się jakieś przykre konsekwencje takiego działania? Im więcej jest bezprzewodowych rozwiązań, tym bardziej ludzie narażeni są na odziaływania pól elektromagnetycznych. Może to mieć negatywny wpływa na zdrowie czy długość życia.

Pozostało jedynie czekać na więcej informacji.

Artykuł można przeczytać tutaj: Prąd bezprzewodowy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.