Profesionalne rejestratory ULTIMAX oraz oprogramowanie ULTISYSTEM

28 maja w Sandomierzu odbyło się szkolenie z rejestratorów do profesjonalnej obsługi monitoringu. Miałem zaszczyt być na tym kursie, który pokazał ogromne możliwości centralnego monitoringu wielu obszarów.

Monitoring to nie jest taka prosta sprawa jakby mogło się wydawać. Przy bardziej złożonych obszarach/obiektach trzeba bardzo się napracować przy zaprojektowaniu całego systemu. Wiąże się to oczywiście z kosztami, które trzeba przy tym ponieść.

Monitoring ma to do siebie, że musi być bezpiecznie ustawiony (kamery muszą się widzieć) oraz działać bezawaryjnie. Jeżeli mamy chronić ważne dane/dokumenty/mienie to trzeba się liczyć z proporcjonalnie dostosowanymi do tego kosztami. Im lepsza klasa kamer tym wyższe koszty.

Monitoring to nie tylko kamery. Ważna jest również fizyczna ochrona rejestratora przez kradzieżą, bądź fizycznym uszkodzeniem. Chodzi o to, że jak potencjalny złodziej wkroczy na dany teren to należy zabezpieczyć się przed “zniknięciem” zarejestrowanych nagrań z kamer.

Profesjonalny system monitoringu łączy ze sobą kilka rzeczy: ochrona przez firmę ochroniarską, system alarmowy, ochrona rejestratora przed wyniesieniem w ciągu kilku minut oraz na samym końcu monitoring. Jeżeli wszystkie te rzeczy ze sobą współgrają i są bardzo dobrze skonfigurowane to możemy powiedzieć, że nasz system jest bezpieczny.

dipol

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.