Projekt Blupill.pl

Ostatnimi czasy bardzo głośno zrobiło się o serwisie www.projektblupill.pl. Jest to unikalny sposób na znalezienie najlepszej oferty dla telefonu z abonamentem. Bardzo zaciekawiły mnie liczne opisy w prasie, telewizji i mediach, więc postanowiłem sprawdzić jakie możliwości drzemią pod ich “chmurą”.

Bluepill.pl

Pierwsza rzecz to szata graficzna serwisu nie jest za ciekawa, ale to mało istotne. Powinniśmy raczej skupić się na przecudownych algorytmach napisanych przez matematyków, informatyków i fizyków (!). Firma strzeże ich jak oka w głowie, zupełnie jak Google swojego algorytmu wyszukiwania.

Podałem informacje o numerze telefonu itp. Uruchomiła się aplikacja w Javie, troszkę trwało liczenie, ale to najmniej istotne. Zadziwiły mnie jedynie wyniki, które ujrzałem na ekranie. 2 razy większe niż płacę w tej chwili. Dziwne – pomyślałem. To ma być ten unikalny algorytm, który ma wyszukać mi najkorzystniejszą ofertę? Mam płacić 2 razy drożej?

Z tego co wywnioskowałem Blupill nie umie liczyć na ofertach dla firm lub jest “słabym algorytmem”… Radzę przed podpisaniem umowy na którą wskazuje program samemu przez chwilę się zastanowić czy ma rację 🙂

4 Comments

 1. Tom

  Mi się też tak kiedyś zdarzyło. Warunki umowy z operatorem, którą zawarłem dawno temu, nie są dostępne w aktualnej ofercie operatora, a są dla mnie korzystne. I dlatego nie mogę zmienić umowy. I to nie jest wina algorytmu. Jestem pewien, że w bazie ofert bulpil nie ma archiwalnych ofert.
  I oczywista uwaga – zawsze lepiej trzeźwym okiem spojrzeć na wyniki z automatu. W każdej dziedzinie życia.
  Pozdrawiam.

 2. Ireneusz Połeć (Post author)

  Opisałem umowę, która została zawarta 3 miesiące temu i jednocześnie oferta jest do tej pory jest dostępna, więc nie widzę w tej kwestii żadnego problemu.

 3. Lifehacker

  Witaj Ireneuszu! Wyniki pierwszych testów przeprowadzonych przez nas w marcu również rozczarowały. Jednak właśnie na przełomie marca i kwietnia wprowadzili parę zmian i Blupill zacząć działać jak należy (tzn. tak jak obiecywali twórcy).

 4. Rafał Nowak

  Hej!

  Blupill po drodze zmienił się na Killbill, a teraz na Teleo.pl – polecam ponowny test, szata graficzna też już poprawiona 🙂 W razie pytań – pisz do mnie.

  Pozdrawiam!
  Rafał

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.