Propozycja nie do odrzucenia Michael Franzese

Natrafiłem na kolejną pozycję, która tytułem zachęciła mnie do pochłonięcia. Jej tytuł to “Propozycja nie do odrzucenia. Tajemnice i rady byłego szefa mafii”. Zapowiadało się z początku ciekawie. Ogólnie książka opowiada o szefie mafii, który zarządzał określoną ilością “pracowników”. Po doświadczeniach życiowych, odsiadce w więzieniu oraz innych ekscesach postanowił napisać książkę, która ukazuje w małym zakresie jak wygląda życie “z tej drugiej strony”.

Propozycja nie do odrzucenia MichaePropozycja nie do odrzucenia Michael Franzesel Franzese

Propozycja nie do odrzucenia Michael Franzese

Książka odzwierciedla tak jakby walkę dobra ze złem. Tym pierwszym jest król Salomon z Biblii, natomiast drugim jest Machiavelli. Książka pozwala na odnalezienie różnic między myśleniem biblijnym, a filozoficznym. Autor pokazuje, które myślenie jest lepsze, biorąc pod uwagę własne doświadczenia i przeżycia. Według mnie książka nie odkrywa żadnej Ameryki, więc jakoś szczególnie nie ma się, co nią interesować. Warto jednak zwrócić uwagę na ciekawe cytaty, które można znaleźć w książce.

Ciekawe cytaty:

“Im ciężej pracujesz, tym trudniej będzie ci się poddać” Vicent Lombardi

“Rób, to co w czym jesteś najlepszy, a resztę zostaw innym.”

Jedyna interesująca rzecz, która mnie zaintrygowała to cytaty z Biblii “wszczepione” w życie. Zaintrygował mnie król Salomon, którego mądrość w rządzeniu można przeczytać w Biblii. Można z niej czerpać inspiracje do prowadzenia biznesu według mądrości biblijnej, która okazuje się uniwersalna nawet w XXI wieku. Autor stara się przedstawić czytelnikowi, że każdy ma wybór którą ścieżką pójdzie w życiu. Dla jednych może to być “po trupach do celu”, a dla innych najważniejszą rzeczą będzie uczciwość. Jeżeli ktoś chce poznać od samiutkich podstaw różnice między zarządzaniem biblijnym, a mafijnym to książka jest idealna do tego.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.