Remont ul. Łęczyńskiej (TAK TO JUŻ TERAZ!)

Wyczekiwany przez wiele lat – remont ul. Łęczyńskiej został rozpoczęty! Tak to prawda 🙂 Wiem, że nie wszyscy w to mogą uwierzyć, ale jednak 🙂 11 lipca 2014 roku powieszono pierwsze znaki informujące o robotach drogowych i ograniczeniu prędkości. 12 lipca 2014 zdjęto trakcje trolejbusową i rozpoczęto zrywanie nawierzchni. Warto zapamiętać te daty 🙂

Jednocześnie warto wiedzieć, że będzie w związku z budową wiele utrudnień. Zamknięta zostanie praktycznie prawie cała ulica. Prawdopodobnie będzie to wyglądać tak jak na Narutowicza. Wymiana kanalizacji deszczowej, zrobienie podbudowy, położenie nawierzchni, chodniki, trakcje trolejbusowe, odcinki drogi rowerowej w jezdni (co uważam osobiście za bezsens – równolegle biegnie droga rowerowa przy Bystrzycy).

Remont ul. Łęczyńskiej

Remont ul. Łęczyńskiej

Remont ul. Łęczyńskiej - Nawierzchnia po zerwaniu stała się o wiele prostsza :)

Remont ul. Łęczyńskiej – Nawierzchnia po zerwaniu stała się o wiele prostsza 🙂

Remont ul. Łęczyńskiej

Remont ul. Łęczyńskiej

Remont ul. Łęczyńskiej - Nawierzchnia po zerwaniu stała się o wiele prostsza :)

Remont ul. Łęczyńskiej – Nawierzchnia po zerwaniu stała się o wiele prostsza 🙂

Remont ul. Łęczyńskiej

Remont ul. Łęczyńskiej

Remont ul. Łęczyńskiej - Usunięcie trakcji trolejbusowej

Remont ul. Łęczyńskiej – Usunięcie trakcji trolejbusowej

Prace mają być prowadzone w kilku etapach i trzeba liczyć się z tym, że niektóre odcinki Łęczyńskiej będą całkowicie tymczasowo zamykane. W czasie remontu kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na znaki. A tak będą wyglądały utrudnienia na poszczególnych fragmentach drogi:

od ul. Przyjaźni do ul. Mieszczańskiej – ulica Przyjaźni będzie jednokierunkowa (w stronę łącznicy z al. Tysiąclecia); obsługa firm i sklepów po stronie stacji paliw będzie odbywała się przez ul. Krzemionki,

od ul. Hutniczej do ul. Przyjaźni – ruch raz lewą, raz prawą stroną jezdni,

od ul. Mieszczańskiej do ul. Firlejowskiej – powstanie tymczasowa droga wzdłuż torów, która połączy ul. Szklaną z ul. Mieszczańską,

od ul. Szklanej do ul. Składowej – będzie możliwy dojazd do hurtowni Tradis,

od ul. Składowej do ul. Skibińskiej – do hurtowni Tradis można będzie dojechać poprzez ul. Bronowicką (wjazd od ul. Fabrycznej) i ul. Firlejowską,

od ul. Skibińskiej do ul. Hrubieszowskiej – ul. Chełmska i ul. Hrubieszowska zostaną ze sobą połączone przejazdem przez plac firmy CETEKO.

od ul. Hrubieszowskiej do ul. Chełmskiej z zachowaniem przejazdu przez plac firmy CETEKO.

Za remont odpowiada Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina. Za przebudowę ponad kilometrowego fragmentu drogi od al. Witosa do Drogi Męczenników Majdanka miasto zapłaci 14,4 mln zł.

Objazdy komunikacji miejskiej w związku z remontem ul. Łęczyńskiej

W związku z zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Łęczyńskiej od 14 lipca br. (poniedziałek), Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:

Linia nr 9
…Gospodarcza – Hutnicza – Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Fabryczna…

Linia nr 34
…Gospodarcza – Hutnicza – Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Wolska…

Linia nr 45
…Gospodarcza – Hutnicza – Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Wolska – … – Jana Pawła II – Gęsia (przystanek końcowy Owcza 03)

Linia nr N3
…Gospodarcza – Hutnicza – Witosa – Krańcowa – Dywizjonu 303 – Kunickiego…

Linia nr 155 – zawieszenie kursowania w okresie wakacyjnym

W związku z zawieszeniem linii nr 155 wzmocniona zostaje linia nr 158, która w dzień powszedni w godzinach szczytu, będzie kursowała z podwojoną częstotliwością, tj. co 12 minut. Dodatkowo na linii nr 9, która kursuje co 15 minut, część kursów będzie obsługiwana autobusami przegubowymi. Obie wspomniane linie, zarówno 158 jak i 9, zapewniają dojazd do ścisłego centrum oraz umożliwiają przesiadkę na inne linie dojeżdżające w różne części miasta.

Ponadto pasażerowie, którzy posiadają bilety okresowe na linię nr 155 (na jedną lub dwie linie), mogą na czas trwania objazdów korzystać z linii nr: 9 i 158, na całej długości tras tych linii oraz z innych linii kursujących przez ul. Gospodarczą, tj. 34, 45 i 47, na odcinku od ul. Gospodarczej do Drogi Męczenników Majdanka.

Linia nr 951 – zawieszenie kursowania w okresie wakacyjnym w relacji Mełgiewska WSEI – Rondo Krwiodawców.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 12-13 lipca br., z uwagi na rozpoczęcie przebudowy i zawężenie jezdni, mogą występować utrudnienia i ewentualne opóźnienia w kursowaniu ww. linii komunikacji miejskiej.

Źródło: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,16311076,Zaczyna_sie_remont_najbardziej_dziurawej_drogi_w_Lublinie.html

Źródło: http://www.mpk.lublin.pl/index.php?id_site=78&id=1038

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.