“Rządy” Zarządu Dzielnicy Bronowice

W związku z brakiem szacunku do wielu radnych z Dzielnicy Bronowice chciałem poinformować wszystkich, że szanowny Zarząd Dzielnicy Bronowice prowadzi politykę antydemokratyczną przy dzieleniu środków otrzymanych z miasta, jak i nie potrafi racjonalnie przeprowadzić głosowań podczas sesji. W radzie jest 15 osób. Każdy powinien mieć możliwość wypowiedzenia się i przedstawienia swoich pomysłów na zagospodarowanie środków otrzymanych przez miasto. Niestety Zarząd nie dopuszcza takiej możliwości. Liczą się tylko ich pomysły. To w jakim celu jest Rada, skoro wszystko robi Zarząd?

Podczas głosowania nad przeznaczeniem środków na konkretne cele żaden z radnych nie miał możliwości przedstawienia swoich propozycji i przedyskutowania ich. Co  jest totalną kpiną instytucji, jaką jest Rada Dzielnicy, która powinna słuchać głosów mieszkańców w celu polepszenia życia mieszkańców. Obecna przewodnicząca ma problemy ze słuchaniem tego co się do niej mówi. Liczy się tylko jej zdanie i nikt nie może się sprzeciwić. Rada jest prowadzona w taki sposób, aby nikt nie mógł się wypowiedzieć i przedyskutować nad różnymi zagadnieniami. Gdy dochodzi do punktu “Sprawy wniesione i wolne wnioski” to praktycznie omijane lub radni, którzy zaczynają rozmawiać są zaraz zakrzyczani.

Herb Lublina

Kolejną sprawą dosyć istotną jest przegłosowanie kilku rzeczy w jednym głosowaniu. Ciekaw jestem czy posłowie głosują nad ustawą antyaborcyjną i jednocześnie nad podwyższeniem podatku w jednym głosowaniu? Takie zachowanie jest nieprofesjonalne, a wręcz woła o pomstę do nieba. I żadna prośba jednej z radnej nie powinna być w tym aspekcie uwzględniona, ponieważ są to osobne wydatki na osobne instytucje.

Zostałem przez Przewodniczącą zaatakowany, że ja w Radzie nic nie robię. To chciałbym oficjalnie poinformować – nie pani jest w stanie oceniać czy coś robię czy nie. Ja nie muszę się chwalić tym co udało mi się do tej pory zadziałać. Jak wprowadzali plan zagospodarowania na Bronowic, to cały Zarząd wypiął się na wprowadzenie poprawek. Pojawił się dopiero jak przyjechała telewizja, żeby pojawić się i zabłysnąć w szkiełku. Tabliczki na Firlejowskiej same wyrosły, tablica ogłoszeń dla mieszkańców została stworzona z niczego. A kto pomagał w obronie punktu pocztowego?

Odnośnie tego, że nie przychodzę na dyżur w czwartek to już informowałem – nie mam zamiaru siedzieć w radzie, gdzie nikt ze Starych Bronowic nie przychodzi, bo jest za daleko. Jak ktoś coś chce od Rady ze Starych Bronowic to dowiaduje się ode mnie osobiście i nie musi przychodzić specjalnie na Krańcową. Po drugie nie mam zamiaru uczestniczyć w plotach i szopkach, które tam są tworzone.

W tym roku chciałem prosić o jedynie góra 10 000 zł na doposażenie placu zabaw dla dzieci na Firlejowskiej. Czy to tak wiele? Okazało się, że ważniejszy jest chodnik na Bronowickiej, po którym jeszcze można chodzić niż kilka nowych urządzeń dla dzieciaków. Radnych to nie interesuje, bo oni tutaj nie mieszkają. Na Nowych Bronowicach jest kilka placów zabaw, a u nas praktycznie 1, bo w parku jest praktycznie zniszczony. Podobno dostaliśmy już dużo pieniędzy przez 3 lata mojej kadencji, tylko proszę zapytać jakie środki finansowe posiadają Nowe Bronowice i jak są wyposażone, a jakie Stare Bronowice. Jesteśmy dalej zacofani i niektórym wydaje się, że infrastruktura chodnikowa jest ważniejsza od wychowania młodzieży. Z jednego się przynajmniej cieszę, że część Majdanu Tatarskiego, o który Przewodnicząca walczy tyle lat dalej nie zostanie zrobiona, bo miasto nie planuje tam inwestycji w najbliższym czasie. My na Firlejowskiej zmagamy się z błotem i dziurami od zawsze. Nie ma u nas chodników, ani utwardzonej drogi. Dobrze, że żwir został wysypany kilka lat temu, bo do tej pory byłoby błoto po kolana na ulicy. Oczywiście te pieniądze z tej drogi (5000 zł) zostało przekazane na chodnik na Bronowicką, bo 10 000 okazało się za mało. Inwestycja ma kosztować 18 000 zł.

Liczę już tylko na to, że obecny Zarząd straci większość i zostanie pogoniony na 4 wiatry łącznie z Przewodniczącą, powstanie Rada Dzielnicy Starych Bronowic lub obecni zmądrzeją 😉

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.