Strona internetowa Rady Dzielnicy Bronowice w Lublinie

Dzisiaj otrzymałem dane do serwera na hosting do strony Rady Dzielnicy Bronowice. Strona będzie znajdowała się na serwerze Urzędu Miasta Lublin, za co bardzo dziękuję w swoim imieniu oraz radnych urzędnikom z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Miasta Lublin, a w szczególności Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Huniczowi.

Strona powinna zostać odpalona najprawdopodobniej w następnym tygodniu. Trwają jeszcze prace nad logowaniem mieszkańców do serwisu i umożliwieniu im wystawiania swoich opinii/ postulatów/ przeprowadzania głosowań nad pomysłami mieszkańców. Z tego, co do tej pory zauważyłem jest dużo kontrowersyjnych pomysłów. Dobrym tego przykładem jest ul. Puchacza (koło Stokrotki) oraz dylemat – czy ruch samochodów ma być jedno czy dwustronny? Część mieszkańców jest za pierwszą opcją, ale są inni za drugą.

W/w sprawa była poruszana na spotkaniu z Dyrektorem Wydziału Dróg i Mostów Miasta Lublin – Eugeniuszem Janickim. Wyraził on zdanie, że to mieszkańcy powinni zdecydować czego tak naprawdę chcą, żeby nie było sytuacji, że za miesiąc będzie kolejna zmiana ruchu. Każda zmiana wiąże się z kosztami ze strony Urzędu Miasta, więc decyzje należy przemyśleć i podjąć optymalne rozwiązanie.

W momencie uruchomienia strony umieszczę stosowną informację na swoim blogu oraz mieszkańcy zostaną powiadomieni, że ów strona istnieje i będzie można z niej korzystać.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.