Świąteczne życzenia drogą mailową

Już kolejny raz zauważyłem, że wiele firm (nawet tych dużych) ma duże braki w umiejętnościach typu “wysłanie e-maila do wielu osób”. Niby taka prosta sprawa, ale nie jest tak do końca… Używając jakiegokolwiek klienta poczty mamy do dyspozycji kilka możliwości wysłania wiadomości.

1) DO – adresat wiadomości

2) DW – (dosłownie “Do wiadomości”) w tym polu dodajemy adresatów, którzy mają być poinformowani o wysłanym mailu w polu “DO”. Adresat wiadomości widzi, kto otrzymał maila do wiadomości.

3) UDW – Ukryta kopia (żaden adresat wiadomości nie będzie znał osób, które jeszcze otrzymały tego e-maila).

[Not a valid template]

Dobrą praktyką, a raczej standardem powinno być wysyłanie maili z życzeniami lub newsletterem przy pomocy opcji UDW lub specjalnego newslettera (w przypadku dużej ilości subskrybentów). Pozwala to na zapanowanie nad listą mailową. Osoby, które rozsyłają DO i DW w przypadku wysyłek do wielu nieznanych sobie osób zwiększa diametralnie ryzyko rozsyłania spamu. Można też powiedzieć, że rozdają oni dane osobowe klientów, chociaż e-mail firmowy nie jest daną osobową w obecnych przepisach, to pozwala na odbieranie niechcianych wiadomości.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.