Tani prąd dla ubogich

Przeczytałem artykuł w Gazecie Wyborczej dotyczący dotacji do prądu dla osób ubogich. Przyznam szczerze, że jestem zszokowany poziomem Pana doktora, którego wypowiedzi są tam przytoczone. Lodówka, która pobiera 120 W prądu, telewizor plazmowy 300W.

Warto zadać sobie pytanie czy osoba uboga posiada telewizor plazmowy? Zużycie na poziomie 300 kWh na telewizor to chyba na pół ściany.

Trzeba zastanowić się czy limit 351 zł na osobę jest odpowiedni. Wiele osób pracuje na czarno, nie płaci podatków, bierze pieniądze z różnorakich zasiłków i dostanie wtedy dotacje, tylko czy słusznie?

Czy Państwo dając dotację chce wychować społeczeństwo czy zrobić z niego większych leniwców? Przecież w niektórych przypadkach ludziom nie będzie opłacało się w ogóle pracować, skoro dostaną pieniądze porównywalne z 8-io godzinną pracą.

A może to jest chwyt przedwyborczy, który ma na celu przekonanie społeczeństwa biednego do zainwestowania w głosy na konkretnego kandydata? Nie wydaje mi się, że rozwiązanie dofinansowania do prądu jest rozsądne z punktu widzenia rozwoju społeczeństwa. Dzisiaj damy na prąd, jutro na wodę, a po jutrze na internet…

3 Comments

  1. Jaroslawski

    Głupie obietnice, chcą zrobić tutaj drugie państwo niemieckie gdzie siedząc w domu na dupie można sporo zarobić. Są tego dobre i złe strony. Dobra to to, że zrobi się więcej miejsc pracy:P A zła to to, że ludzie mogą i tak na tym nie skorzystać a wtedy pogłębi się bezrobocie. To zależy już od samego społeczeństwa czy chce pracować i zarabiać czy nie pracować i też zarabiać. Pozdro;]

  2. Sebek

    kolejny “expert” w gazecie “wybiórczej”

  3. Hawiok

    Zamiast liczyc na dotacje polecam przegladnac oferte dostawcow energii elektrycznej. Poprzez sama zmiane sprzedawcy mozemy znacznie obnizyc nasze rachunki. Ja polecam firme Axpo. Poza tym, ze rachunek bedzie nizszy i to bez zadnych dotacji, to wspomozecie srodowisko, bo cala energia ktora sprzedaja jest ze zrodel odnawialnych:)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.