Wyniki Budżetu Obywatelskiego Lublin 2014 (1 Edycja)

Znane już są wyniki 1 edycji Budżetu Obywatelskiego dla Lublina. Projekt zgłoszony przeze mnie otrzymał 1080 głosów. Według mnie na początek jest to całkiem dobry wynik z uwagi, że dotyczył w praktyce Starych Bronowic. Poniżej zamieszczam listę projektów wraz z ilością oddanych na nie głosów. Zachęcam do zapoznania się.

Dobrą wiadomością jest zwiększenie puli pieniędzy na przyszłoroczne głosowanie oraz zmiany dające możliwość małym dzielnicom przebicie się pośród wielkich. Jest to dosyć istotna rzecz, ponieważ na tę chwilę najłatwiej przegłosować projekty, które dotyczącą jak największej rzeszy osób (np. darmowe wifi). Przed uruchomieniem budżetu miałem wątpliwości co do głosowania w obecnej formie. Rozmawiałem na ten temat z Panem Krzysztofem Jakubowskim z Fundacji Wolności.

Moim zdaniem Budżet Obywatelski pozwala też na integrację ludzi w kierunku danego celu. Jest to dosyć istotne szczególnie w blokach, gdzie ludzie nie znają się choć mieszkają kilka lat koło siebie. Budżet obywatelski pozwala na “zakwitnięcie znajomości” 😉

Jednocześnie jeszcze raz dziękuję Pani Anecie i Marii za poświęcony czas i walkę o głosy mieszkańców Bronowic.

Wyniki_pierwszej_edycji_lubelskiego_budżetu_obywatelskiego_lublin

Budżet Obywatelski Lublin

Budżet Obywatelski Lublin

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.