Zmiana nazwy ul. Firlejowskiej

Dzisiaj odbyło się spotkanie z zastępcą Prezydenta Miasta Lublin Stanisławem Kalinowskim, z Panią mgr inż. Joanna Gajak (Wydział Geodezji) oraz z panią dyrektor Wydziału Planowania. Przyszło 20-30 osób z ul. Firlejowskiej, które były zainteresowane tematem. Tak naprawdę było to spotkanie, na którym można było się dowiedzieć, że Miasto chce zmienić nazwę ulic i mieszkańcy nie mają na ten temat nic do powiedzenia. Według urzędników to właśnie mieszkańcy sugerowali zmianę tych ulic, z czym nie za bardzo mogę się zgodzić bo w uwagach do planu zagospodarowania brak jest takich informacji od strony osób tam zamieszkałych. Nazwa ul. Firlejowska pochodzi z 1947 roku (taka wg urzędników wynika z map, które są w posiadaniu miasta).

Wszystkie uliczki mają dostać swoje nazwy. Nie zostało konkretnie powiedziane, która ulica jak ma się nazywać. Zostały przedstawione propozycje urzędu.

NOWE NAZWY UL. FIRLEJOWSKIEJ

– flisacka

– rybacka

– bosmańska

– mokra

– tajemnicza

– przyjemna

Mieszkańcy mogą zaproponować własne, ale muszą znaleźć 3 radnych miasta, którzy poprą projekt i poddadzą pod głosowanie na Radzie Miasta Lublin. Innym sposobem jest zebranie 1000 podpisów, natomiast ostatnim jest przekonanie Prezydenta Miasta, który może poddać pod głosowanie swój projekt. Głosowanie ma odbyć się na 1 Radzie Miasta po wakacjach. Czerownym kolorem zaznaczyłem dokąd ma być ul. Firlejowska. Niebieskim będą przyszłe uliczki, których nazw do końca jeszcze nie znamy lub będą te co powyżej.

ul. Firlejowska

OPŁATY

Jeżeli chodzi o opłaty, które mają ponieść mieszkańcy, to są one mniejsze niż pisałem poprzednio. Co prawda urzędnicy nie chcieli do końca powiedzieć z czym wiąże się zmiana nazwy ulicy, ponieważ twierdzili, że nie mają takiej wiedzy, a spotkanie zostało przygotowane w celu ustalenia nazewnictwa, a nie informowania jakie będą z tego tytułu opłaty. Mnie osobiście nie przekonują takie stwierdzenia. Opłatę za dowód osobisty, dowód rejestracyjny ma pokryć miasto. Prawo jazdy to wydatek dla mieszkańca rzędu 100,50 zł. Do tego zdjęcia. Wpis do ksiąg wieczystych to podobno wydatek 30 zł.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.