Zniknie Poczta Polska z ul. Przyjaźni w Lublinie?

Ostatnimi czasy zrobiło się głośno o Poczcie na ul. Przyjaźni. Jest to jedna z najbliższych placówek tego typu przy ul. Łęczyńskiej. Zarząd Poczty Polskiej postanowił w ramach oszczędności usunąć wiele oddziałów w Polsce. Wszystkie firmy oszczędzają, więc Poczta Polska też musi na to być gotowa. Mają zostać wprowadzone tzw. ajencje. Działa to w taki sposób, że przedsiębiorca bierze pod własne skrzydła (pod własną działalność) pracowników, lokal, czynsz itp. On opłaca to wszystko z własnych pieniędzy natomiast dostaje on prowizję od każdej nadanej paczki, wysłanego przelewu itp.

Patrząc na obraz finansowy (jestem od kilku lat przedsiębiorcą) nie widzę potrzeby usuwania tej placówki. Przy ul. Przyjaźni mieszka bardzo dużo starszych osób, którzy robią opłaty właśnie na poczcie. Są oni przyzwyczajeni do tej placówki oraz czują bezpieczeństwo, że nikt ich nie okradnie (jak miało to miejsce z różnymi oddziałami firm, które robiły “tanie przelewy za wodę, gaz czy prąd”). Najbliższą wtedy pocztą będzie ul. Pogodna lub filia w Carrefour przy ul. Wolskiej.

2 tygodnie temu zbierałem podpisy z kilkunastu ulic w sprawie utrzymania dalej tej placówki. Uważam, że jest ona bardzo potrzebna dla wszystkich mieszkańców. Usuwanie jej to będzie duży problem dla obywateli, którzy z niej korzystają obecnie, a jest ich niemało. Ewentualnie uważam, że stworzenie tzw. ajencji z obecnego urzędu pocztowego w ostateczności też jest w miarę przyzwoitym pomysłem. Nie warto jest usuwać to wszystko, tym bardziej że niedawno był remont. Nasza cukrownia, która była na Krochmalnej jest tego przykładem, gdzie za cukier teraz płacimy 5 zł.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.